W poniedziałek 11 września 2023 r. odbyła się X Sesja Gminnej Rady Seniorów. Rozpoczęła ją część proceduralna, w trakcie której przyjęty został porządek obrad. Następnie Przewodnicząca GRS Danuta Sokół przedstawiła informację na temat działalności Rady Seniorów w okresie międzysesyjnym oraz złożyła podziękowania wszystkim osobom, które okazały Radnym Seniorom pomoc w realizacji ich zadań. W dalszej części Sesji Wójt Gminy Marek Jamborski przedstawił prezentację obejmującą tematykę inwestycji realizowanych przez Gminę w latach 2022-2023, a Wiceprzewodniczący Rady Gminy Grzegorz Marzec przybliżył zebranym działania Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Podczas obrad poniedziałkowej Sesji poruszono wiele tematów dotyczących spraw senioralnych, w tym min. sprawę „Kopert życia”, sposobów i form działalności seniorów w naszej gminie. Obecna na Sesji Kierownik GOPS Elżbieta Turek omówiła działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej skierowane do osób starszych i niepełnosprawnych oraz w imieniu Kierownika Klubu Senior + w Kocmyrzowie Magdaleny Tańskiej przedstawiła sprawozdanie z działalności Klubu. O funkcjonowaniu Klubu Seniora + w Zastowie mówiła jego Kierownik Sylwia Zawalska-Wierzbińska. W dalszej części Radni Seniorzy Teresa Wierzban i Teofil Witkowski przybliżyli obecnym działalność Stowarzyszenia Kreatywnych Seniorów „Jesienny Liść”.

Posiedzenie X Sesji GRS zakończyły interpelacje i wnioski członków Gminnej Rady Seniorów do jej Prezydium.

2023-09-11