Zaginął pies.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
09.01.2017.

Czytaj całość W sobotę 07.01.2017r. w miejscowości Pielgrzymowice zaginął pies rasy Golden Retriever. Ostatni raz widziany był w miejscowości Wiktorowice. Pies wabi się Bruno, ma 1.5 roku, nie jest agresywny. Posiada numer czip. Proszę wszystkich o pomoc w odnalezieniu pieska. Na uczciwego znalazcę czeka nagroda. Numer kontaktowy : 501 833 051 lub 690 581 465.

Czytaj całość
 
Spalanie śmieci w domu drogo kosztuje.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
09.01.2017.

Przypominamy mieszkańcom Gminy Kocmyrzów-Luborzyca o całkowitym zakazie spalania odpadów w piecach i kotłowniach domowych, jak również na powierzchni ziemi.
Niestety część osób ulega pokusie, pozbycia się śmieci paląc je w piecach i kotłach. Wbrew pozorom taka metoda dogrzewania budynków, nie pomaga zaoszczędzić na kosztach opału, ponieważ wydajność energetyczna nieposegregowanych śmieci jest nie wielka, a skutki ich spalania mogą wiązać się z poważnym uszkodzeniem komina i samego pieca. Powodem jest bardzo niska temperatura spalania odpadów w nieprzystosowanych do tego celu paleniskach, która wynosi do 200 do 500 stopni C. Ten czynnik powoduje powstawanie tzw. korozji niskotemperaturowej, niszczącej piece oraz osadzanie się w przewodach kominowych sadzy i smoły, których nadmiar może prowadzić do zapalenia się komina i pożaru budynku.

Czytaj całość
 
Ważne zmiany w ustawie o ochronie przyrody.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.01.2017.

Czytaj całość W dniu 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody, która znosi dotychczas obowiązujące ograniczenia dla właścicieli nieruchomości prywatnych w zakresie usuwania drzew i krzewów rosnących na działce. Dotychczas wycięcie drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości było możliwe po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza, prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości – za zgodą właściciela tej nieruchomości.

Czytaj całość
 
Drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości w miejscowości Baranówka
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.01.2017.

Czytaj całość WÓJT GMINY KOCMYRZÓW – LUBORZYCA ogłasza DRUGI PRZETARG PISEMNY NIEOGRANICZONY na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Kocmyrzów – Luborzyca w miejscowości Baranówka.

Czytaj całość
 
Kontrola stanu sieci kanalizacyjnej
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.01.2017.

Czytaj całość Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca uprzejmie informuje, iż w miesiącu styczniu bieżącego roku, na terenie miejscowości Krzysztoforzyce, Dojazdów, Prusy i Zastów, Eksploatator gminnej sieci kanalizacyjnej, będzie prowadził czynności mające na celu ustalenia lokalizacji punktów, gdzie może dochodzić do nielegalnego tj. bezumownego, zrzutu ścieków do kanalizacji sanitarnej. Pragniemy zauważyć, iż odprowadzanie wód opadowych, roztopowych lub drenażowych do sieci gminnej jest także niedozwolone. Często właściciele nieruchomości nawet nie wiedzą o tym, że łamią prawo, odprowadzając nadmiar deszczówki do kanalizacji sanitarnej. Ww. proceder zwiększa objętość ścieków odprowadzanych docelowo na oczyszczalnie ścieków, a tym samym powoduje znaczny wzrost kosztów funkcjonowania systemu zbiorowego odprowadzania ścieków, co w konsekwencji wiąże się z wzrostem cen dla użytkowników.

Czytaj całość
 
Urząd Skarbowy w Proszowicach- bezpłatne szkolenia dla podatników
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.01.2017.
Informacja o bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Proszowicach: zmiany w ustawie VAT, zmiany w podatku dochodowych, ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych.
Czytaj całość
 
ZUS: doradcy ds. ulg i umorzeń
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.01.2017.

Pismo informacyjne Dyrektora ds. Dochodów w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie w sprawie powołania stanowiska doradców ds. ulg i umorzeń.

 
Instalacja ogniw fotowoltaicznych
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.01.2017.

Czytaj całość Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca informuje, że Gmina Kocmyrzów Luborzyca rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną – instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska.
Poziom dofinansowania wynosi minimum 60% minus podatek vat. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych VAT wynosi 8 %. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (solary, fotowoltaika) na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie VAT wynosi 23 %.

Czytaj całość
 
Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2016/2017 na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.01.2017.

Poniżej przedstawiamy firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca w zależności od ich kategorii.

Czytaj całość
 
Zmiana numeru rachunku bankowego Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
04.01.2017.

Od 1 stycznia 2017 uległ zmianie numer rachunku bankowego Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na które dokonywane są wpłaty z tytułu czynszów, opłaty skarbowej, opłaty za udostępnienie danych osobowych. Aktualny numer rachunku to:
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Kocmyrzowie
85 8589 0006 0160 0680 1645 0224

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 1696