Wykaz lokali użytkowych przeznaczonych do oddania w najem
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
13.07.2010.

Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca informuje, że zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651), na tablicach ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Kocmyrzów – Luborzyca w Luborzycy Nr 97, wywieszony został do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz przeznaczonych do oddania w najem lokali użytkowych znajdujących się w budynku Nr 38 w Kocmyrzowie.

 
ZAWIADOMIENIE
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
13.07.2010.

Zawiadamiam, że w dniu 15 lipca 2010 r. /czwartek/ o godz. 9.00 na sali obrad Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca /II piętro/ odbędzie się XXXVIII Sesja Rady Gminy.

Czytaj całość
 
"IV Strażackie Lato" w Łuczycach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
12.07.2010.

Czytaj całość Już po raz czwarty strażacy z łuczyckiej OSP zorganizowali 11 lipca na boisku sportowym w Łuczycach Festyn Rodzinny - "Strażackie Lato". Znakomicie przygotowana i zorganizowana impreza wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców Łuczyc i innych miejscowości naszej Gminy. Strażacy z Łuczyc przygotowali w tym roku dla przybyłej na Festyn publiczności liczne atrakcje i niespodzianki. Były więc liczne konkursy zarówno dla dzieci i dorosłych, którzy przyszli na boisko sportowe w Łuczycach. Spośród przeprowadzonych konkursów warto wymienić choćby konkurs plastyczny dla dzieci "Rysujemy podobiznę znanej osoby z naszej Gminy", konkurs rodzinny "Jak ogolić Tatę", konkurs "Czy znasz historię Łuczyc" przygotowany przez nauczycieli ze S.P. w Łuczycach czy też mecz "siatkówki balonowej" - Panowie kontra Panie.

Czytaj całość
 
Strażackie spotkanie w Goszczy
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
09.07.2010.

Czytaj całość W sobotę 3 lipca br. odbyło się w Goszczy spotkanie strażaków, członków Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Kocmyrzów - Luborzyca podczas którego, dokonano podsumowania i oceny działalności naszych gminnych jednostek OSP w okresie tegorocznych powodzi. Na spotkaniu w Goszczy obecni byli również Wójt Gminy a zarazem Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Kocmyrzów - Luborzyca pan Marek Jamborski, Wójt Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce pan Józef Rysak, Komendant Gminny OSP pan Andrzej Szwajca, Radny Powiatu Krakowskiego pan Włodzimierz Okrajek, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pozaarnej st. kapitan Stanisław Nowak, Zastępca Dowódcu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr. 7 st. kapitan Jacek Hajduk.

Czytaj całość
 
Młodzi Polacy z Białorusi w naszej Gminie
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
09.07.2010.

Czytaj całość Podobnie, jak miało to miejsce w ubiegłym roku, w ramach organizowanej przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", którego wieloletnim Prezesem był śp. Marszałek Maciej Płażyński - ofiara katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem , akcji "Lato z Polską", przebywała w naszej Gminie, w dniach 21 - 29 czerwca br. wraz z opiekunami grupa trzydziestu sześciu polskich dzieci i młodzieży z Grodna na Białorusi. Ich pobyt w Polsce możliwy był dzięki wsparciu i pomocy udzielonej Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" przez władze samorządowe Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Parafię w Luborzycy, Firmę "EKLER" z Baranówki oraz Szkołę Podstawową w Luborzycy. Szczególne podziękowania i uznanie należy się także wszystkim Mieszkańcom naszej Gminy, którzy z wielką serdecznością przyjęli w swoich domach polskie dzieci i młodzież z Białorusi.

Czytaj całość
 
Dodatkowe środki dla Centrum Kultury i Promocji
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
09.07.2010.

Czytaj całość W okresie pierwszego półrocza 2010 roku Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy podjęło skuteczne działania na rzecz pozyskania dodatkowych środków finansowych, które wsparły by jego działalność. I tak w pierwszej kolejności CKiP pozyskało w ramach programu marszałkowskiego "Małopolska- Nasz Region, Nasza Szansa" dotację w wysokości 4 tysięcy złotych. Została ona pozyskana w konkursie ofert na realizację zadania w dziedzinie kultury. Kwota ta przeznaczona została na "Regionalne Święto Folkloru" zorganizowane w ramach Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Czytaj całość
 
Znaleziono porzuconego psa
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.07.2010.

Znaleziono porzuconego psa w miejscowości Krzysztoforzyce!

Pies jest mieszańcem owczarka szkockiego długowłosego "collie" średniej wielkości, bardzo przyjazny, spokojny, zadbany.
Osoby zainteresowane zaopiekowaniem się nim proszone są o kontakt pod telefonem 12 387 14 10 wew. 16, w godz. pracy Urzędu Gminy pon - pt. 8.00 -15.00

 
Nabór wniosków w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.07.2010.

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu: „Małe projekty”, wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa działającej na terenie gmin: Igołomia – Wawrzeńczyce, Kocmyrzów – Luborzyca, Michałowice, Liszki, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki.

Czytaj całość
 
Uroczyste otwarcie nowego Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
28.06.2010.

Czytaj całość W sobotę 26 czerwca br. został uroczyście otwarty nowy Ośrodek Zdrowia w Kocmyrzowie. Będzie on pełnił funkcję Gminnej Przychodni Zdrowia wraz z apteką. Nowo wybudowany ośrodek jest budynkiem wolno stojącym, dwukondygnacyjnym o całkowitej kubaturze 2668 metrów sześciennych i powierzchni użytkowej 359 metrów kwadratowych. Na parterze budynku znajdować się będą pomieszczenia Przychodni Zdrowia dla Dorosłych, Zespół Zdrowego Dziecka, Zespół Dziecka Chorego, gabinety specjalistyczne, zabiegowe oraz apteka. Natomiast na piętrze pomieszczenia socjalno - administracyjne. Całkowity koszt budowy nowego ośrodka wyniósł 3 140 000, 00 zł (brutto). Uroczystość otwarcia nowej Gminnej Przychodni Zdrowia rozpoczęło powitanie przez pana Marka Jamborskiego - Wójta naszej Gminy przybyłych na tą uroczystość Gości.

Czytaj całość
 
Koncert w Piwnicy Pod Baranami
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
25.06.2010.

W niedzielę 20 czerwca br. w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie odbył się uroczysty koncert zwycięzców Festiwalu "Talenty Małopolski 2010". Naszą gminę ( po raz pierwszy w historii Festiwalu ) reprezentowała Karolina Gorzkowska - wokalistka Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Karolina zaśpiewała utwór Alicji Majewskiej "Odkryjemy miłość nieznaną".

 
Dzień Otwarty Nowego Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
23.06.2010.

W najbliższą niedzielę tj. 27 czerwca 2010 roku, w godzinach od 8-mej do 18-tej, Wójt Gminy zaprasza mieszkańców na „Dzień Otwarty Nowego Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie”. W czasie pobytu będzie można zwiedzić naszą nową placówkę opieki medycznej, uzyskać bliższe informacje na temat funkcjonowania gabinetów lekarskich i przyjmowania pacjentów, a także wypić filiżankę kawy czy herbaty.

Czynne będą też bezpłatne punkty: pomiaru poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zaprasza
Wójt Gminy Marek Jamborski

 
Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta RP 4 lipca 2010 r.
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
22.06.2010.

Urząd Gminy Kocmyrzów - Luborzyca przedstawia informację dotyczącą warunków udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 lipca 2010 r.

Czytaj całość
 
III Dożynki "Pierwocin Płodów Ziemi" w Prusach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
22.06.2010.

Czytaj całość W niedzielę 20 czerwca br. już po raz trzeci odbyły się w Prusach Dożynki "Pierwocin Płodów Ziemi". Warto w tym miejscu podkreślić, iż jest to jedyna tego typu impreza organizowana w Małopolsce. Odbywa się ona zawsze w trzecią niedzielę miesiąca czerwca, a jej inicjatorem i głównym organizatorem jest proboszcz parafii w Prusach - ksiądz Bogusław Zając. Starostami tegorocznych Dożynek "Pierwocin Płodów Ziemi" byli Państwo Anna i Kazimierz Kasznik z Sulechowa.

Czytaj całość
 
Komunikat w sprawie dowozu osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
17.06.2010.

Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca uprzejmie informuje, że w dniu wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tj. 20 czerwca 2010 r. osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z darmowego transportu do lokali wyborczych. W godzinach 6.00 - 20.00 udostępniony zostanie samochód przystosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zgłoszenia w dniu wyborów proszę kierować na numer 12 387 14 10.

 
Orkiestra dęta "Kosynierzy" z Luborzycy najlepsza w Więcławicach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
17.06.2010.

Czytaj całość W dniach 12 - 13 czerwca br. w Więcławicach (gm. Michałowice) odbył się 52 Konkurs Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej będący równocześnie XII Małopolskim Festiwalem Orkiestr Dętych. Tegoroczny Konkurs okazał się być wyjątkowo udany dla orkiestry dętej "Kosynierzy" z Luborzycy pod kierunkiem pana Jarosława Ignaszaka, która uznana została przez jury Konkursu za najlepszą orkiestrę w kategorii orkiestr średnich. Obok orkiestry z Luborzycy, naszą Gminę w Więcławicach reprezentowały również orkiestry dęte "TON" z Goszczy i "Skrzeszowianka" ze Skrzeszowic. Obie te orkiestry wystąpiły w kategorii orkiestr małych. Ogółem na Małopolskim Festiwalu Orkiestr Detych zaprezentowało swoje umiejątności 36 orkiestr z całej Małopolski.

Czytaj całość
 
"Dni Dobrych Nawyków" w województwie małopolskim
Wprowadzenie: Jolanta Krupińska   
16.06.2010.

17 i 18 czerwca na terenie województwa małopolskiego odbywać się będzie akcja "Dni Dobrych Nawyków" - bezpłatne konsultacje gastrologiczne.

Czytaj całość
 
Strażackie święto w Łososkowicach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
14.06.2010.

Czytaj całość W niedzielę 13 czerwca br. Łososkowice stały się miejscem wyjątkowego świeta nie tylko strażaków z miejscowej jednostki OSP, ale wszystkich mieszkańców tej miejscowości. Tego dnia odbyła się tu uroczystość poświęcenia i oficjalnego otwarcia remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososkowicach. Uroczystość rozpoczęła się od polowej Mszy Świętej, którą odprawili ksiądz Wawrzyniec Gut - proboszcz parafii w Biórkowie oraz ksiądz Tomasz Rajda - Kapelan Gminny Ochotniczych Straży Pożarych Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

Czytaj całość
 
Zaproszenie na konferencję "Ekozarządzanie w Przedsiębiorstwie"
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
10.06.2010.

Centrum Informacji o Środowisku, Ministerstwa Środowiska
ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji
"Ekozarządzanie w Przedsiębiorstwie",
która odbędzie się w dniu 14 czerwca 2010 r. o godz. 10.00
w Auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego
w Krakowie, Al. 29 Listopada 46.

Konferencja organizowana przez Centrum Informacji o Środowisku w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej promującej Wspólnotowy system ekozarządzania i audytu EMAS. Centrum jako jednostka Ministra Środowiska udostępnia informacje o środowisku m.in. dla przedsiębiorców o ich obowiązkach w tym zakresie oraz możliwościach ich wypełniania. Stąd nasza inicjatywa i projekt tej kampanii.

Czytaj całość
 
Umowa o dofinansowaniu budowy nowej sali gimnastycznej - podpisana
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
10.06.2010.

Czytaj całość

W środę 9 czerwca br. w Urzędzie Gminy Kocmyrzów - Luborzyca podpisana została umowa o dofinansowaniu ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego realizacji zadania "Rozbudowa Szkoły Podstawowej wraz z budową nowoczesnej sali gimnastycznej w Luborzycy" (szkoła ta to inaczej Szkoła Podstawowa Kocmyrzów I). Umowę podpisali w imieniu Gminy Kocmyrzów - Luborzyca pan Marek Jamborski - Wójt Gminy, a w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego pan Wojciech Kozak - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Czytaj całość
 
Informacja dla właścicieli gospodarstw rolnych, w których wystąpiły straty w uprawach
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
10.06.2010.

Urząd Gminy Kocmyrzów – Luborzyca informuje, że wnioski dotyczące strat w uprawach rolnych spowodowane nawalnymi deszczami rolnicy mogą składać do dnia 14 czerwca 2010 r. (poniedziałek) w Urzędzie Gminy.

 
Święto pszczelarzy naszej Gminy
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
08.06.2010.

Czytaj całość Połączone obchody sześćdziesięciolecia istnienia Miejscowego Koła Pszczelarzy w Kocmyrzowie oraz poświęcenia nowego sztandaru tej organizacji odbyły się w niedzielę 6 czerwca br. w Luborzycy. Rozpoczęła je uroczysta, koncelebrowana Msza Święta w luborzyckim kościele, którą odprawili ksiądz prałat Eugeniusz Marciniak - Ogólnopolski Duszpasterz Rolników i Pszczelarzy, ksiądz kanonik Stanisław Kolarski - Duszpasterz Małopolskich Pszczelarzy, ksiądz proboszcz Bogusław Zając - duszpasterz i opiekun Koła Pszczelarzy działającego w naszej Gminie oraz proboszcz luborzyckiej parafii ksiądz Władysław Ulmaniec. W luborzyckich uroczystościach obok licznie przybyłych członków i sympatyków naszego gminnego Koła udział wzięli także: Wójt Gminy pan Marek Jamborski, Burmistrz Miasta i Gminy Słomniki pan Paweł Knafel, Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów - Luborzyca pani Małgorzata Doniec, radny Powiatu Krakowskiego pan Włodzimierz Okrajek oraz radni naszej Gminy. Licznie reprezentowane były również w Luborzycy władze Polskiego Związku Pszczelarzy z panem Tadeuszem Sabatem - Prezydentem Polskiego Związku Pszczelarzy na czele. Obok niego w uroczystościach uczestniczyli także pan Józef Bukowski - Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie oraz pan Kazimierz Marszałek - Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego.

Czytaj całość
 
Dzień Matki w Zastowie
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
08.06.2010.

Czytaj całość Już po raz siódmy w niedzielę 6 czerwca br. w Domu Ludowym w Zastowie, Rada Sołecka tej miejscowości wraz z grupą wspierających ją mieszkańców zorganizowała uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Na spotkaniu tym władze naszego samorządu reprezentowali pan Marek Jamborski - Wójt Gminy, pani Małgorzata Doniec - Przewodnicząca Rady Gminy oraz radna pani Krystyna Szczupak. Obecna była także pani Joanna Karyś - Róg - Dyrektor Zespołu Szkół w Raciborowicach.

Czytaj całość
 
Co powinien zrobić rolnik po stwierdzeniu szkód ...
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.06.2010.

Co powinien zrobić rolnik po stwierdzeniu szkód w jego gospodarstwie spowodowanych intensywnymi opadami atmosferycznymi celem:

- ubiegania się o preferencyjny kredyt z dopłatą do oprocentowania ze środków ARiMR na wznowienie/odtworzenie produkcji rolnej,
- potwierdzenia działania siły wyższej - dla potrzeb ARiMR,
- ubiegania się o inną pomoc (obowiązuje w przypadku uruchomienia Programu Rządowego).

Czytaj całość
 
Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.06.2010.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w związku z wystąpieniem w ostatnich dniach na terenie naszej gminy niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, osoby bądź rodziny dotknięte skutkami powodzi, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i które nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o posiadane własne środki mogą ubiegać się o pomoc w formie zasiłku celowego z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pomoc zgodnie z wytycznymi Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przysługuje jedynie w stratach w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych)

Zasiłek jest przeznaczony na pierwszą pomoc (żywność, leki, odzież, niezbędny sprzęt użytku domowego, grobne naprawy itp.) i nie należy go traktować jako formy rekompensaty bądź odszkodowania za poniesione straty.

 
Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
04.06.2010.

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi spowodowanymi intensywnymi opadami deszczu - treść komunikatu (PDF - 1871 KB)

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1776 - 1800 z 2032