"Strażak" Goszcza zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
02.07.2014.

Czytaj całość W niedzielę 29 czerwca na boisku sportowym w Dojazdowie odbył się tradycyjny, piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Zawody te organizowane w naszej gminie od wielu już lat mają charakter turnieju o piłkarskie mistrzostwo Gminy.

Czytaj całość
 
IV Dni Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
24.06.2014.

Czytaj całość W sobotę i niedzielę 21 – 22 czerwca mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Baranówce na „IV Dniach Gminy Kocmyrzów – Luborzyca”, których organizatorem był Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Symbolicznego otwarcia obchodów tegorocznych „Dni Gminy Kocmyrzów – Luborzyca” dokonali: Wójt naszej Gminy pan Marek Jamborski oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji pani Agnieszka Brodowska.

Czytaj całość
 
Strażackie święto w Rawałowicach.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
10.06.2014.

Czytaj całość W niedzielę 8 czerwca br. druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawałowicach, a także mieszkańcy tej miejscowości obchodzili wyjątkowe dla nich święto. Tego to bowiem dnia miała miejsce uroczystość poświęcenia i oficjalnego otwarcia budynku remizy strażackiej OSP Rawałowice. Warto pamiętać, iż jednostka OSP Rawałowice jest najmłodszą z działających na terenie gminy Kocmyrzów – Luborzyca jednostek strażackich. Została powołana do życia w 1969 roku z inicjatywy mieszkańców i ówczesnego Przewodniczącego Rady Gminy Biórków Wielki Mariana Kwietnia. Tworzyło ją wtedy 19 druhów. Pierwszym Prezesem wybrany został Antoni Poszwa, obok niego do Zarządu weszli: Stanisław Blitek, Stanisław Koster, Mieczysław Zawartka, Stanisław Kieca. Kolejnymi jej Prezesami byli: Stanisław Sokół, Zbigniew Okrajek i od 2012 roku Zbigniew Koczwara, a Naczelnikami: Stanisław Blitek, Stanisław Poszwa, Mieczysław Sobolewski i obecnie Stanisław Kieca.

Czytaj całość
 
Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
22.05.2014.

Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy, zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie z okazji dnia dziecka w dniu 1 czerwca 2014r. godz.15.00 do swojej siedziby, Baranówka 6.

Więcej informacji na plakacie.

 
GRAND PRIX dla Darii Dys  wokalistki CKiP.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
20.05.2014.

Czytaj całość W piątek 16 maja 2014 r. w Dobczycach odbył się Finał Wojewódzki XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2014”. W finale wzięło udział 224 uczestników wyłonionych podczas eliminacji powiatowych.

Czytaj całość
 
W klimacie bawarskim ...
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
16.05.2014.

Czytaj całość W klimacie bawarskim upłynęła niedziela 11 go maja przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie –Luborzycy. Motywem przewodnim imprezy była kultura i zwyczaje bawarskie. Obok CKiP stanęła efektowna scena na której wystąpili artyści naszej gminy i nie tylko. Zaprezentowały się orkiestry : „TON” z Goszczy, „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic oraz „Kosynierzy” z Luborzycy.

Czytaj całość
 
Gminne święto strażaków w Prusach.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
06.05.2014.

Czytaj całość W niedzielę 4 maja w Prusach odbyły się gminne obchody najważniejszego strażackiego święta - Dnia Św. Floriana - patrona strażaków. W uroczystej, koncelebrowanej Mszy Świętej, odprawionej w miejscowym kościele parafialnym pod przewodnictwem księdza Bogusława Zająca - proboszcza parafii w Prusach uczestniczyły pododdziały i poczty sztandarowe wszystkich jednostek OSP Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, a także poczet sztandarowy Miejscowego Koła Pszczelarzy w Kocmyrzowie. Oprawę muzyczną nabożeństwa współtworzyła strażacka orkiestra dęta „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic pod batutą pana Czesława Chećko. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz proboszcz B. Zając, który przypomniał postać Świętego Floriana, historię jego kultu w Polsce, a zwłaszcza w Krakowie, mieście do którego relikwie Świętego zostały sprowadzone już w XII wieku.

Czytaj całość
 
"Złote Gody" w Luborzycy.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
25.04.2014.

Czytaj całość Dnia 24 kwietnia br. w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została przez księdza Tadeusza Majcher – proboszcza parafii,m uroczysta Msza Święta, podczas której nastąpiło odnowienie Sakramentu Małżeństwa przez dziewiętnaście par małżeńskich z naszej gminy po pięćdziesięciu latach pożycia małżeńskiego.

Czytaj całość
 
"Wygraj Sukces 2014"
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.04.2014.

Czytaj całość 2 kwietnia 2014 r. w Centrum Kultury im św. Jadwigi w Krakowie odbył się krakowski etap Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj sukces”.
Festiwal ten odbywa się już po raz 19.

Czytaj całość
 
"Nasz głos w życiu publicznym" - debata gimnazjalistów
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.04.2014.

Czytaj całość Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Luborzycy dnia 4 kwietnia zorganizował debatę, mającą na celu zachęcenie młodzieży do głosowania i udziału w życiu społecznym.
Do naszej debaty zaprosiliśmy uczniów, rodziców i liderów społeczności lokalnej, m.in. Pana Wiesława Wójcika - Zastępcę Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Panią Małgorzatę Doniec - Przewodniczącą Rady Gminy, Panią Jolantę Wątorczyk - Dyrektor Gimnazjum oraz Panią Agnieszkę Brodowską - Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Baranówce.

Czytaj całość
 
Noworoczny Koncert Kolęd w CKiP.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
08.01.2014.

Czytaj całość W Poniedziałek 6 stycznia 2014 r. o godzinie 18-tej, odbył się pierwszy Noworoczny Koncert Kolęd w Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Rozbrzmiały kolędy wszelkich narodowości śpiewane zarówno po polsku jak i po angielsku, a wszystko to w wykonaniu lokalnych artystów. Instrumentalną oprawę zapewniła orkiestra dęta Kosynierzy z Luborzycy dając możliwość obcowania z muzyka na najwyższym poziomie, natomiast wokalnie zaprezentowały się solistki CKiP Gabriela Świerczek, Natalia Rodak oraz Zespół Va Bank, a także najmłodsza grupa wokalna śpiewająca w CKiP.

Czytaj całość
 
Nagrodzona wokalistka naszego CKiP.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
28.11.2013.

Czytaj całość W niedzielny wieczór 24 listopada br. w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się uroczysty Koncert Laureatów Konkursu Piosenki Polskiej . W zmaganiach wokalnych wzięło udział 55 solistów i zespołów. W kategorii wiekowej 15-19 lat naszą gminę reprezentowała wokalistka Centrum Kultury i Promocji – Daria Dys.

Czytaj całość
 
95-ta rocznica Odzyskania Niepodległości.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
08.11.2013.

Czytaj całość W poniedziałek 11 listopada uczcimy uroczyście 95–tą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Obchody tego szczególnie ważnego dla każdego Polaka święta, rozpoczną się w naszej gminie od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Luborzycy o godz. 9:00.

Czytaj całość
 
Wernisaż Bartosza Ostałowskiego.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
28.10.2013.

Czytaj całość W piątkowy wieczór 25 października o godz. 18:15 odbył się w Centrum Kultury i Promocji wernisaż prac malarskich Bartosza Ostałowskiego. Artysta ma 27 lat od ponad roku mieszka na terenie gminy Kocmyrzów – Luborzyca, pochodzi z Nowego Sącza. W wieku 19 lat uległ nieszczęśliwemu wypadkowi komunikacyjnemu podczas którego utracił obie ręce. Mimo to pięknie poradził sobie z trudną sytuacją, która go spotkała. Jest wspaniałym człowiek utalentowanym o optymistycznym podejściu do życia.

Czytaj całość
 
Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.08.2013.
Wójt Gminy Kocmyrzów - Luborzyca oraz LKS "Sparta" Skrzeszowice zapraszają na turniej piłki nożnej "O Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów - Luborzyca", który odbędzie się w dniu 11 sierpnia 2013 r, o godz. 14:00 na boisku sportowym w Skrzeszowicach.
 
Nasze CKiP w "Piwnicy Pod Baranami".
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
29.06.2013.

Czytaj całość Niedziela 16 czerwca br. dla niektórych młodych artystów działających przy instytucjach kultury, szkołach czy stowarzyszeniach w Małopolsce była wielkim muzycznym świętem. Na scenie w „Piwnicy Pod Baranami” odbył się uroczysty koncert połączony z wręczeniem Nagród Głównych zwycięzcom Wojewódzkiego Festiwalu „Talenty Małopolski 2013”.

Czytaj całość
 
III Dni Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
26.06.2013.

Czytaj całość W sobotę i niedzielę 22 – 23 czerwca mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Baranówce na „III Dniach Gminy Kocmyrzów – Luborzyca”, których organizatorem było Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Tegoroczne święto naszej gminy, miało szczególny charakter, bowiem po raz pierwszy w ramach „Dni Gminy” zorganizowany został także Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, którego, co należy przypomnieć była to już piętnasta edycja. Symbolicznego otwarcia obchodów tegorocznych „Dni Gminy Kocmyrzów – Luborzyca” dokonali: Wójt naszej Gminy pan Marek Jamborski oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji pani Agnieszka Brodowska.

Czytaj całość
 
"Dzień Otwarty" Szkoły Podstawowej Kocmyrzów I.
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
12.03.2012.

Czytaj całość

Dopełnieniem czwartkowej uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej w Kocmyrzowie był zorganizowany w niedzielę 11 marca br. „Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej Kocmyrzów I”. Podczas „Dnia Otwartego” wszyscy chętni mieszkańcy naszej gminy mogli zobaczyć nie tylko nową salę gimnastyczną ale i nowe sale lekcyjne (w tym pracownię komputerową). Ponadto wszyscy goście mogli tego dnia podziwiać występy artystyczno - sportowe uczniów i absolwentów szkoły.

Czytaj całość
 
Koncert Gabrysi Świerczek.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.03.2012.

16 marca 2012 r. na Scenie teatru „Tęcza” w Krakowie odbędzie się koncert Gabrysi Świerczek z Łuczyc wraz z przyjaciółkami.

Szczegóły na plakacie

 
Ferie w Centrum Kultury i Promocji.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
27.02.2012.

Czytaj całość W okresie ferii zimowych Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy umożliwiło dzieciom i młodzieży spędzenie wolnego czasu organizując różnego rodzaju zajęcia, warsztaty, zabawy i przedstawienia. Prowadzone były otwarte lekcje śpiewu, zajęcia instrumentalne, konkursy z nagrodami, lekcje tańca towarzyskiego i folklorystycznego, zabawa walentynkowa, wykonywanie zwierzątek z baloników, pokaz magiczny i inne zabawy integracyjne.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 132