Spotkanie konsultacyjne NGO w Urzędzie Gminy
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
13.02.2015.

Czytaj całość W środę 11 lutego br. odbyło się w Urzędzie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art.3 ust.3 ustawy, działających na terenie naszej Gminy, zorganizowane w ramach projektu „Jedność w Rozmaitości Rozmaitość w Jedności. Wzmocnienie dialogu obywatelskiego na rzecz rozwoju Powiatu Krakowskiego”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 5.4.2. Jego inicjatorem było Starostwo Powiatowe w Krakowie, które realizuje ww. projekt w partnerstwie z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej oraz FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji.

Czytaj całość
 
96-ta rocznica Odzyskania Niepodległości.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
13.11.2014.

Czytaj całość We wtorek 11 listopada odbyły się w naszej gminie, tak jak i w całej Polsce, uroczyste obchody 96–tej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę po 123 latach niewoli. Obchody tego wyjątkowego dla każdego Polaka święta, rozpoczęła uroczysta, koncelebrowana Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Luborzycy. Nabożeństwo to odprawiali wspólnie proboszcz parafii w Luborzycy ksiądz Tadeusz Majcher, wikariusz parafii w Luborzycy ksiądz Józef Małota oraz proboszcz parafii w Goszczy ksiądz Andrzej Orlikowski, który wygłosił okolicznościową homilię. To wyjątkowe nabożeństwo w luborzyckim kościele uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe Gminnego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Gminnego Koła Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga, Koła Pszczelarzy z Kocmyrzowa, Gimnazjum w Luborzycy oraz Szkól Podstawowych z Luborzycy, Łuczyc, Goszczy, Łososkowic i Prus.

Czytaj całość
 
Tour De Cracovia
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
17.10.2014.

Czytaj całość Zwycięzca Tour de Pologne razem z uczestnikami rajdu pokonał trasę z placu przy kościele Arka Pana w Bieńczycach przez Batowice, Zastów, Łuczyce i Wysiółek Luborzycki do mety pierwszego etapu Tour de Cracovia w Baranówce. Około 200 amatorów kolarzy, a wśród nich przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Ireneusz Raś, dotarło do mety przy Centrum Kultury i Promocji, tutaj uczestników przejazdu powitał Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Agnieszka Brodowska.

Czytaj całość
 
Tour de Cracovia
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.10.2014.

Czytaj całość W sobotę 11 października rusza pierwsza edycja Kolarskiego cyklu Tour de Cracovia dla wszystkich pasjonatów dwóch kółek , promująca aktywny i zdrowy wypoczynek dla całych rodzin.

Czytaj całość
 
Dożynki Gminno-Parafialne Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
15.09.2014.

Czytaj całość W niedzielę 14 sierpnia 2014 r. odbyły się w Luborzycy Dożynki Gminno-Parafialne naszej gminy, których organizatorem było Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów -Luborzycy, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kocmyrzów - Luborzyca oraz wspierające je Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. W tym roku nasze gminne uroczystości dożynkowe odbywały się wyjątkowo w dniu parafialnego odpustu przypadającego w luborzyckiej parafii na dzień 14 września - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Czytaj całość
 
V Mistrzostwa Krakowa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
02.09.2014.

Czytaj całość 12 września br. w miejscowości Świątniki Górne odbędą się V Mistrzostwa Krakowa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych. Organizatorem Mistrzostw jest Komendant Miejski PSP w Krakowie st. bryg. Ryszard Gaczoł oraz Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne dr Witold Słomka. Ideą Mistrzostw jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych strażaków i funkcjonariuszy innych służb mundurowych w zakresie ratownictwa medycznego oraz promowanie Zasad Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Czytaj całość
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Młodzieżowych w Łuczycach.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
09.07.2014.

Czytaj całość W niedzielę 6 lipca na br. boisku sportowym w Łuczycach odbyły się zorganizowane po raz pierwszy Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których rywalizowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działające przy jednostkach OSP naszej gminy. Zawody rozpoczął uroczysty przemarsz startujących w nim drużyn, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca druh Andrzej Szwajca. Zarówno przemarszowi, jak i całym zawodom towarzyszyła muzyka marszowa w wykonaniu połączonych strażackich orkiestr dętych z Goszczy i Skrzeszowic.

Czytaj całość
 
"Strażak" Goszcza zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
02.07.2014.

Czytaj całość W niedzielę 29 czerwca na boisku sportowym w Dojazdowie odbył się tradycyjny, piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Zawody te organizowane w naszej gminie od wielu już lat mają charakter turnieju o piłkarskie mistrzostwo Gminy.

Czytaj całość
 
IV Dni Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
24.06.2014.

Czytaj całość W sobotę i niedzielę 21 – 22 czerwca mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Baranówce na „IV Dniach Gminy Kocmyrzów – Luborzyca”, których organizatorem był Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Symbolicznego otwarcia obchodów tegorocznych „Dni Gminy Kocmyrzów – Luborzyca” dokonali: Wójt naszej Gminy pan Marek Jamborski oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji pani Agnieszka Brodowska.

Czytaj całość
 
Strażackie święto w Rawałowicach.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
10.06.2014.

Czytaj całość W niedzielę 8 czerwca br. druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawałowicach, a także mieszkańcy tej miejscowości obchodzili wyjątkowe dla nich święto. Tego to bowiem dnia miała miejsce uroczystość poświęcenia i oficjalnego otwarcia budynku remizy strażackiej OSP Rawałowice. Warto pamiętać, iż jednostka OSP Rawałowice jest najmłodszą z działających na terenie gminy Kocmyrzów – Luborzyca jednostek strażackich. Została powołana do życia w 1969 roku z inicjatywy mieszkańców i ówczesnego Przewodniczącego Rady Gminy Biórków Wielki Mariana Kwietnia. Tworzyło ją wtedy 19 druhów. Pierwszym Prezesem wybrany został Antoni Poszwa, obok niego do Zarządu weszli: Stanisław Blitek, Stanisław Koster, Mieczysław Zawartka, Stanisław Kieca. Kolejnymi jej Prezesami byli: Stanisław Sokół, Zbigniew Okrajek i od 2012 roku Zbigniew Koczwara, a Naczelnikami: Stanisław Blitek, Stanisław Poszwa, Mieczysław Sobolewski i obecnie Stanisław Kieca.

Czytaj całość
 
Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
22.05.2014.

Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy, zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie z okazji dnia dziecka w dniu 1 czerwca 2014r. godz.15.00 do swojej siedziby, Baranówka 6.

Więcej informacji na plakacie.

 
GRAND PRIX dla Darii Dys  wokalistki CKiP.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
20.05.2014.

Czytaj całość W piątek 16 maja 2014 r. w Dobczycach odbył się Finał Wojewódzki XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2014”. W finale wzięło udział 224 uczestników wyłonionych podczas eliminacji powiatowych.

Czytaj całość
 
W klimacie bawarskim ...
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
16.05.2014.

Czytaj całość W klimacie bawarskim upłynęła niedziela 11 go maja przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie –Luborzycy. Motywem przewodnim imprezy była kultura i zwyczaje bawarskie. Obok CKiP stanęła efektowna scena na której wystąpili artyści naszej gminy i nie tylko. Zaprezentowały się orkiestry : „TON” z Goszczy, „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic oraz „Kosynierzy” z Luborzycy.

Czytaj całość
 
Gminne święto strażaków w Prusach.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
06.05.2014.

Czytaj całość W niedzielę 4 maja w Prusach odbyły się gminne obchody najważniejszego strażackiego święta - Dnia Św. Floriana - patrona strażaków. W uroczystej, koncelebrowanej Mszy Świętej, odprawionej w miejscowym kościele parafialnym pod przewodnictwem księdza Bogusława Zająca - proboszcza parafii w Prusach uczestniczyły pododdziały i poczty sztandarowe wszystkich jednostek OSP Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, a także poczet sztandarowy Miejscowego Koła Pszczelarzy w Kocmyrzowie. Oprawę muzyczną nabożeństwa współtworzyła strażacka orkiestra dęta „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic pod batutą pana Czesława Chećko. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz proboszcz B. Zając, który przypomniał postać Świętego Floriana, historię jego kultu w Polsce, a zwłaszcza w Krakowie, mieście do którego relikwie Świętego zostały sprowadzone już w XII wieku.

Czytaj całość
 
"Złote Gody" w Luborzycy.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
25.04.2014.

Czytaj całość Dnia 24 kwietnia br. w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została przez księdza Tadeusza Majcher – proboszcza parafii,m uroczysta Msza Święta, podczas której nastąpiło odnowienie Sakramentu Małżeństwa przez dziewiętnaście par małżeńskich z naszej gminy po pięćdziesięciu latach pożycia małżeńskiego.

Czytaj całość
 
"Wygraj Sukces 2014"
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.04.2014.

Czytaj całość 2 kwietnia 2014 r. w Centrum Kultury im św. Jadwigi w Krakowie odbył się krakowski etap Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj sukces”.
Festiwal ten odbywa się już po raz 19.

Czytaj całość
 
"Nasz głos w życiu publicznym" - debata gimnazjalistów
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.04.2014.

Czytaj całość Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Luborzycy dnia 4 kwietnia zorganizował debatę, mającą na celu zachęcenie młodzieży do głosowania i udziału w życiu społecznym.
Do naszej debaty zaprosiliśmy uczniów, rodziców i liderów społeczności lokalnej, m.in. Pana Wiesława Wójcika - Zastępcę Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Panią Małgorzatę Doniec - Przewodniczącą Rady Gminy, Panią Jolantę Wątorczyk - Dyrektor Gimnazjum oraz Panią Agnieszkę Brodowską - Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Baranówce.

Czytaj całość
 
Noworoczny Koncert Kolęd w CKiP.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
08.01.2014.

Czytaj całość W Poniedziałek 6 stycznia 2014 r. o godzinie 18-tej, odbył się pierwszy Noworoczny Koncert Kolęd w Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Rozbrzmiały kolędy wszelkich narodowości śpiewane zarówno po polsku jak i po angielsku, a wszystko to w wykonaniu lokalnych artystów. Instrumentalną oprawę zapewniła orkiestra dęta Kosynierzy z Luborzycy dając możliwość obcowania z muzyka na najwyższym poziomie, natomiast wokalnie zaprezentowały się solistki CKiP Gabriela Świerczek, Natalia Rodak oraz Zespół Va Bank, a także najmłodsza grupa wokalna śpiewająca w CKiP.

Czytaj całość
 
Nagrodzona wokalistka naszego CKiP.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
28.11.2013.

Czytaj całość W niedzielny wieczór 24 listopada br. w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się uroczysty Koncert Laureatów Konkursu Piosenki Polskiej . W zmaganiach wokalnych wzięło udział 55 solistów i zespołów. W kategorii wiekowej 15-19 lat naszą gminę reprezentowała wokalistka Centrum Kultury i Promocji – Daria Dys.

Czytaj całość
 
95-ta rocznica Odzyskania Niepodległości.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
08.11.2013.

Czytaj całość W poniedziałek 11 listopada uczcimy uroczyście 95–tą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Obchody tego szczególnie ważnego dla każdego Polaka święta, rozpoczną się w naszej gminie od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Luborzycy o godz. 9:00.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 139