Koncert Gabrysi Świerczek.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.03.2012.

16 marca 2012 r. na Scenie teatru „Tęcza” w Krakowie odbędzie się koncert Gabrysi Świerczek z Łuczyc wraz z przyjaciółkami.

Szczegóły na plakacie

 
Ferie w Centrum Kultury i Promocji.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
27.02.2012.

Czytaj całość W okresie ferii zimowych Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy umożliwiło dzieciom i młodzieży spędzenie wolnego czasu organizując różnego rodzaju zajęcia, warsztaty, zabawy i przedstawienia. Prowadzone były otwarte lekcje śpiewu, zajęcia instrumentalne, konkursy z nagrodami, lekcje tańca towarzyskiego i folklorystycznego, zabawa walentynkowa, wykonywanie zwierzątek z baloników, pokaz magiczny i inne zabawy integracyjne.

Czytaj całość
 
Pokaz tańca nowoczesnego w CKiP
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
24.02.2012.

Czytaj całość W czwartek 9 lutego br. na scenie CKiP odbył się pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu trzech grup tanecznych działających pod opieką instruktorki – Jany Sedowej, przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy . Młodzi tancerze po raz pierwszy mogli pokazać swoje umiejętności przed widownią. Prezentowane były zarówno proste jak i bardziej profesjonalne układy taneczne głównie ze stylu funky jazz.

 

 

Czytaj całość
 
Perły Powiatu Krakowskiego
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
01.02.2012.

Czytaj całość W niedzielę 29 stycznia br. w Auditorium Maximum w Krakowie odbył się uroczysty koncert „Perły Powiatu … Nie zapomnisz mnie ...”. Tegoroczny koncert , zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Krakowie, w całości nawiązywał do klimatów lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Imprezę rozpoczął występ orkiestry dętej „Wieniawa” z Raciborowic, po którym na scenie zaprezentowali się młodzi zdolni wokaliści z 8 gmin wchodzących w skład powiatu krakowskiego. Wśród kilkunastu wykonawców wystąpiła mieszkanka Zastowa Karolina Gorzkowska – wokalistka działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy.

Czytaj całość
 
Zabawa Mikołajkowa w CKiP
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.12.2011.

Czytaj całość 4 grudnia w Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli przeżyć ciekawą przygodę – spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przed otrzymaniem prezentów dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach przygotowanych przez animatorów firmy Dreamlandia. CKiP wraz ze Stowarzyszeniem „Kolibaby” i Stowarzyszeniem „Aktywna Wieś” zadbało też o słodki poczęstunek dla uczestników zabawy. Po konkursach przyszedł czas na na finał imprezy – rozdanie prezentów. Wszyscy bawili się doskonale o czym świadczyły uśmiechy na buziach i bardzo dobry humor.

Organizator imprezy – CKiP - zaprasza na „Mikołajki” za rok.

Czytaj całość
 
VII Przegląd Wokalno-Instrumentalny
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.12.2011.

Czytaj całość W niedzielę 4 grudnia br. w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie odbył się konkurs muzyczny „Śpiewać i grać każdy może”. Przegląd adresowany był dla dzieci i młodzieży z terenu Małopolski zainteresowanych różnymi formami muzyki, działających w szkołach, świetlicach środowiskowych, klubach, ośrodkach kultury oraz innych placówkach kulturalno-oświatowych. Naszą gminę reprezentowały wokalistki działające przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy.

Czytaj całość
 
Kabarety w CKiP
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
22.11.2011.

Czytaj całość W niedzielę 20 listopada br. Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy zorganizowało KABARETON. Na scenie pojawiły się dwa zespoły.

Czytaj całość
 
Patriotyzm przez pokolenia
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
28.10.2011.

Serdecznie zapraszamy na spektakl muzyczny „Patriotyzm przez pokolenia”, który odbędzie się po Mszy Św. w dniu 11 listopada br. o godz. 11:00 w Centrum Kultury i Promocji.

 

 
W Krainie Dźwięku
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
28.10.2011.

Czytaj całość W sobotę 22 października br. w Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy odbył się koncert z cyklu „W Krainie Dźwięku”. W trakcie koncertu prezentowane były umiejętności i osiągnięcia muzyczne dzieci i młodzieży uczęszczającej do Ogniska Muzycznego działającego przy CKiP , zespołu wokalno-instrumentalnego „Capella św. Cecylii” oraz zespołu dziecięcego „DoReMi”. Koncert prowadziły instruktorki CKiP – Pani Barbara Hyczkiewicz-Hawling i Pani Małgorzata Mazur.

 

Czytaj całość
 
V Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ochojnie
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
28.06.2011.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Komendant Miejski PSP w Krakowie, Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne mają zaszczyt zaprosić mieszkańców na V Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ochojnie (gmina Świątniki Górne) pod patronatem Starosty Krakowskiego Józefa Krzyworzeki, które odbędą się w dniu 2 lipca 2011 roku na Stadionie Sportowym w Ochojnie.

 
Koncert Talentów Małopolski
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
21.06.2011.

W dniu 19 czerwca br. w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie odbył się uroczysty Koncert Laureatów Festiwalu „Talenty Małopolski 2011”. Wśród 20 młodych artystów wystąpiła wokalistka działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy Karolina Gorzkowska z Zastowa. Koncert miał charakter charytatywny dedykowany Joannie Kosińskiej.

 
Dzień Dziecka w Kocmyrzowie.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.06.2011.

Czytaj całość W niedzielę 5 czerwca br. Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy przygotowało na parkingu obok Urzędu specjalny festyn dla najmłodszych i „trochę” starszych Mieszkańców naszej Gminy z okazji „Dnia Dziecka”. Wszystkich, którzy przybyli na ten festyn z humorem powitała jego konferansjerka pani Mariola Wacławik na co dzień nauczycielka SP w Goszycach.

Czytaj całość
 
Jubileusz Koła Gospodyń w Łuczycach.
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
25.05.2011.

Czytaj całość W sobotę 21 maja br. Koło Gospodyń Wiejskich w Łuczycach obchodziło jubileusz 55 lat swojej działalności. Uroczystości związane z tą rocznicą rozpoczęły się od Mszy Świętej, którą z tej okazji odprawił w łuczyckiej kaplicy ksiądz Władysław Ulmaniec - proboszcz parafii w Luborzycy. Po zakończonym nabozeństwie dalsza część jubileuszowych obchodów odbyła się w budynku remizy OSP Łuczyce. Rozpoczęło ją wystąpienie Przewodniczącej KGW Łuczyce pani Heleny Maj, która po powitaniu przybyłych Gości, przedstawiła zebranym okolicznościowy referat, w którym przypomniała dzieje łuczyckiego KGW oraz jego dzisiejszą działalność.

Czytaj całość
 
Rozśpiewana Wola
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
19.05.2011.

W dniu 18 maja przy ul. Czarnogórskiej w Krakowie podczas plenerowej imprezy odbył się koncert i wręczenie nagród Laureatom Konkursu Piosenki „Rozśpiewana Wola”. W konkursie brała udział wokalistka działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy – Daria Dys, która zajęła II miejsce.

Podczas Finału Darii towarzyszyła Pani Aneta Jungiewicz – Dyrektor CKiP oraz przygotowujący wokalistkę Instruktor.

 
Kolejny Sukces na Talentach Małopolski
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
17.05.2011.

Czytaj całość W sobotę 14 maja br. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Zawoi odbyły się przesłuchania finałowe XXIV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2011”. Naszą gminę reprezentowała wokalistka działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy – Karolina Gorzkowska z Zastowa. Karolina zaprezentowała mało znany lecz trudny technicznie utwór „Kto się na tangu dziś zna”.

Czytaj całość
 
Rozśpiewana Wola
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
13.05.2011.

Czytaj całość W dniu 12 maja br. w Osiedlowym Klubie Kultury Wola Duchacka -Wschód odbył się Festiwal Piosenki „Rozśpiewana Wola”. Ta impreza muzyczna skierowana była do dzieci szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, uczestniczących w amatorskich zespołach wokalnych i wokalno-instrumentalnych działających pod patronatem szkół, domów kultury i klubów osiedlowych.

Czytaj całość
 
Święto Konstytucji
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
04.05.2011.

Czytaj całość We wtorek 3 maja br. obchodziliśmy 220 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Nabożeństwo odprawił proboszcz parafii w Luborzycy ksiądz Władysław Ulmaniec. Po zakończonej Mszy Św. w asyście pocztów sztandarowych Gminnego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Gimnazjum w Luborzycy, szkół podstawowych w Luborzycy i Łuczycach oraz Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga z Luborzycy nastąpiło pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę uroczyste złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów.

Czytaj całość
 
Odsłonięcie tablicy poświęconej ŚP. Janowi Pawłowi II w Łuczycach.
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
02.05.2011.

Czytaj całość W piątek 29 kwietnia br. odbyła się w Łuczycach wyjątkowo podniosła uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej ŚP. Janowi Pawłowi II, która umieszczona została na ścianie budynku miejscowej szkoły podstawowej. Przypomnijmy w tym miejscu, iż szkoła w Łuczycach od roku 2001 nosi imię Naszego Papieża Jana Pawła II i jest członkiem Stowarzyszenia Szkół im. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona w asyście pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej w Łuczycach oraz OSP Łuczyce przez księdza Władysława Ulmańca – proboszcza parafii w Luborzycy w Kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łuczycach.

Czytaj całość
 
"Nie wszystek umrę" - spotkanie ze Sługą Bożym ŚP. Janem Pawłem II w Prusach.
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
02.05.2011.

Czytaj całość W dniach 27 – 29 kwietnia br. w kościele parafialnym w Prusach odbyły się trzydniowe uroczystości zorganizowane w przededniu beatyfikacji Naszego Papieża, podczas których wszyscy na nich obecni mogli ponownie przeżyć niezapomniane chwile związane z życiem, działalnością i twórczością literacką Sługi Bożego Jana Pawła II. Ich głównym organizatorem był ksiądz Bogusław Zając – proboszcz parafii w Prusach - wadowiczanin, którego w jego działalności wsparli m.in. nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Prusach. Nad tą wyjątkową imprezą Patronat Honorowy obok księdza proboszcza Bogusława Zająca sprawowali Wójt naszej Gminy pan Marek Jamborski, proboszcz parafii w Czulicach ksiądz Zygmunt Cholewa oraz wikariusz parafii w Luborzycy ksiądz Tomasz Rajda.

Czytaj całość
 
Festiwale "Talenty Małopolski 2011" i "Wygraj Sukces"
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
30.03.2011.

Czytaj całość 28 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbył się Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2011”. Organizatorzy eliminacji powiatowych Festiwalu to: Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie i Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. W kategorii muzycznej naszą gminę reprezentowała dobrze przygotowana „ekipa” wokalistek działających przy Centrum Kultury i Promocji. Do Finału Wojewódzkiego spośród 89 wokalistek, wokalistów i zespołów Jury zakwalifikowało 13 wykonawców min. Karolinę Gorzkowską , która zaprezentowała piosenkę „Kto się na tangu dziś zna”. Jej siostra Wiktoria otrzymała wyróżnienie wykonując piosenkę „Rudy rydz”.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 134