Koncert Talentów Małopolski
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
21.06.2011.

W dniu 19 czerwca br. w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie odbył się uroczysty Koncert Laureatów Festiwalu „Talenty Małopolski 2011”. Wśród 20 młodych artystów wystąpiła wokalistka działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy Karolina Gorzkowska z Zastowa. Koncert miał charakter charytatywny dedykowany Joannie Kosińskiej.

 
Dzień Dziecka w Kocmyrzowie.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
07.06.2011.

Czytaj całość W niedzielę 5 czerwca br. Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy przygotowało na parkingu obok Urzędu specjalny festyn dla najmłodszych i „trochę” starszych Mieszkańców naszej Gminy z okazji „Dnia Dziecka”. Wszystkich, którzy przybyli na ten festyn z humorem powitała jego konferansjerka pani Mariola Wacławik na co dzień nauczycielka SP w Goszycach.

Czytaj całość
 
Jubileusz Koła Gospodyń w Łuczycach.
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
25.05.2011.

Czytaj całość W sobotę 21 maja br. Koło Gospodyń Wiejskich w Łuczycach obchodziło jubileusz 55 lat swojej działalności. Uroczystości związane z tą rocznicą rozpoczęły się od Mszy Świętej, którą z tej okazji odprawił w łuczyckiej kaplicy ksiądz Władysław Ulmaniec - proboszcz parafii w Luborzycy. Po zakończonym nabozeństwie dalsza część jubileuszowych obchodów odbyła się w budynku remizy OSP Łuczyce. Rozpoczęło ją wystąpienie Przewodniczącej KGW Łuczyce pani Heleny Maj, która po powitaniu przybyłych Gości, przedstawiła zebranym okolicznościowy referat, w którym przypomniała dzieje łuczyckiego KGW oraz jego dzisiejszą działalność.

Czytaj całość
 
Rozśpiewana Wola
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
19.05.2011.

W dniu 18 maja przy ul. Czarnogórskiej w Krakowie podczas plenerowej imprezy odbył się koncert i wręczenie nagród Laureatom Konkursu Piosenki „Rozśpiewana Wola”. W konkursie brała udział wokalistka działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy – Daria Dys, która zajęła II miejsce.

Podczas Finału Darii towarzyszyła Pani Aneta Jungiewicz – Dyrektor CKiP oraz przygotowujący wokalistkę Instruktor.

 
Kolejny Sukces na Talentach Małopolski
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
17.05.2011.

Czytaj całość W sobotę 14 maja br. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Zawoi odbyły się przesłuchania finałowe XXIV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2011”. Naszą gminę reprezentowała wokalistka działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy – Karolina Gorzkowska z Zastowa. Karolina zaprezentowała mało znany lecz trudny technicznie utwór „Kto się na tangu dziś zna”.

Czytaj całość
 
Rozśpiewana Wola
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
13.05.2011.

Czytaj całość W dniu 12 maja br. w Osiedlowym Klubie Kultury Wola Duchacka -Wschód odbył się Festiwal Piosenki „Rozśpiewana Wola”. Ta impreza muzyczna skierowana była do dzieci szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, uczestniczących w amatorskich zespołach wokalnych i wokalno-instrumentalnych działających pod patronatem szkół, domów kultury i klubów osiedlowych.

Czytaj całość
 
Święto Konstytucji
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
04.05.2011.

Czytaj całość We wtorek 3 maja br. obchodziliśmy 220 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Nabożeństwo odprawił proboszcz parafii w Luborzycy ksiądz Władysław Ulmaniec. Po zakończonej Mszy Św. w asyście pocztów sztandarowych Gminnego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Gimnazjum w Luborzycy, szkół podstawowych w Luborzycy i Łuczycach oraz Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga z Luborzycy nastąpiło pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę uroczyste złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów.

Czytaj całość
 
Odsłonięcie tablicy poświęconej ŚP. Janowi Pawłowi II w Łuczycach.
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
02.05.2011.

Czytaj całość W piątek 29 kwietnia br. odbyła się w Łuczycach wyjątkowo podniosła uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej ŚP. Janowi Pawłowi II, która umieszczona została na ścianie budynku miejscowej szkoły podstawowej. Przypomnijmy w tym miejscu, iż szkoła w Łuczycach od roku 2001 nosi imię Naszego Papieża Jana Pawła II i jest członkiem Stowarzyszenia Szkół im. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona w asyście pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej w Łuczycach oraz OSP Łuczyce przez księdza Władysława Ulmańca – proboszcza parafii w Luborzycy w Kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łuczycach.

Czytaj całość
 
"Nie wszystek umrę" - spotkanie ze Sługą Bożym ŚP. Janem Pawłem II w Prusach.
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
02.05.2011.

Czytaj całość W dniach 27 – 29 kwietnia br. w kościele parafialnym w Prusach odbyły się trzydniowe uroczystości zorganizowane w przededniu beatyfikacji Naszego Papieża, podczas których wszyscy na nich obecni mogli ponownie przeżyć niezapomniane chwile związane z życiem, działalnością i twórczością literacką Sługi Bożego Jana Pawła II. Ich głównym organizatorem był ksiądz Bogusław Zając – proboszcz parafii w Prusach - wadowiczanin, którego w jego działalności wsparli m.in. nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Prusach. Nad tą wyjątkową imprezą Patronat Honorowy obok księdza proboszcza Bogusława Zająca sprawowali Wójt naszej Gminy pan Marek Jamborski, proboszcz parafii w Czulicach ksiądz Zygmunt Cholewa oraz wikariusz parafii w Luborzycy ksiądz Tomasz Rajda.

Czytaj całość
 
Festiwale "Talenty Małopolski 2011" i "Wygraj Sukces"
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
30.03.2011.

Czytaj całość 28 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbył się Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2011”. Organizatorzy eliminacji powiatowych Festiwalu to: Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie i Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. W kategorii muzycznej naszą gminę reprezentowała dobrze przygotowana „ekipa” wokalistek działających przy Centrum Kultury i Promocji. Do Finału Wojewódzkiego spośród 89 wokalistek, wokalistów i zespołów Jury zakwalifikowało 13 wykonawców min. Karolinę Gorzkowską , która zaprezentowała piosenkę „Kto się na tangu dziś zna”. Jej siostra Wiktoria otrzymała wyróżnienie wykonując piosenkę „Rudy rydz”.

Czytaj całość
 
Nowa linia autobusowa uruchomiona...
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
21.03.2011.

Czytaj całość W poniedziałek 21 marca br. wyruszył po raz pierwszy na trasę autobus nowej linii aglomeracyjnej MPK oznaczonej numerem 270. Nowo uruchomiona linia jest następnym połączeniem autobusowym, które połączy kolejne miejscowości naszej Gminy z Krakowem. Autobusy linii aglomeracyjnej 270 kursować będą na trasie Kraków (Czerwony Prądnik) - Pielgrzymowice (Gmina Michałowice) przez dwie miejscowości naszej Gminy tj. Zastów i Wiktorowice.

Czytaj całość
 
XIII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
08.02.2011.

Czytaj całość W sobotę 29 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Luborzycy odbył się już po raz trzynasty Gminny Konkurs Potraw Regionalnych. Jego organizatorami, jak co roku byli Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. W XIII Gminnym Konkursie Potraw, uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie naszej gminy. Były to Koła z Baranówki, Dojazdowa, Głębokiej, Goszyc, Kocmyrzowa, Karniowa, Łososkowic, Łuczyc,Maciejowic, Pietrzejowic, Prus, Skrzeszowic i Zastowa. Tak jak i w latach poprzednich tegoroczny Konkurs był wspaniałym przeglądem regionalnych wyrobów sztuki kulinarnej, charakteryzujących naszą lokalną kuchnię.

Czytaj całość
 
Perły Powiatu Krakowskiego
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
24.09.2010.

Czytaj całość W niedzielę 19 września br. w sali widowiskowej Audytorium Maximum w Krakowie odbył się uroczysty koncert laureatów konkursu „Talenty Małopolski 2010”. W koncercie wzięło udział 20 młodych , uzdolnionych osób z terenu powiatu krakowskiego. Naszą gminę reprezentowła Karolina Gorzkowska z Zastowa – wokalistka działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie – Luborzycy.

Czytaj całość
 
I Gminny Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
28.05.2010.

Czytaj całośćWe wtorek 25 maja br. w Szkole Podstawowej w Luborzycy odbył się I Gminny Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych, którego organizatorem była Gminna Komisja d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. W luborzyckim Przeglądzie uczestniczyły teatrzyki z Gimnazjum w Luborzycy oraz szkół podstawowych z Luborzycy, Pietrzejowic, Czulic, Karniowa, Kocmyrzowa I, Łuczyc, Goszczy i Łososkowic.

Czytaj całość
 
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Goszycach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
21.05.2010.

Czytaj całość We wtorek 18 maja br. w Szkole Podstawowej w Goszycach odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci oficerów i inteligencji polskiej zamordowanej przez władze sowieckie w Katyniu w 1940 roku oraz pamięci Ojca Józefa Jońca, który poniósł śmierć w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

Czytaj całość
 
Majowa Rocznica
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
05.05.2010.

Czytaj całość W poniedziałek 3 maja br. obchodziliśmy 219 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w luborzyckim kościele parafialnym odprawiona została uroczysta, koncelebrowana Msza Święta za Ojczyznę. Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych Gminnego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Gimnazjum w Luborzycy oraz Szkół Podstawowych w Luborzycy i Łuczycach pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę złozone zostały symboliczne wiązanki kwiatów. W imieniu władz samorządowych Gminy Kocmyrzów - Luborzyca wiązankę złożyli pan Marek Jamborski - Wójt Gminy oraz pani Małgorzata Doniec - Przewodnicząca Rady Gminy. Wiązanki kwiatów pod luborzyckim Pomnikiem złożyła także delegacja Koła Związku Kombatantów oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kocmyrzowie pani Sabina Sitko.

Czytaj całość
 
XII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych - foto i videorelacja
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
18.01.2010.

Czytaj całośćW sobotę 16 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Luborzycy odbył się już po raz dwunasty Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, którego organizatorami są Wójt Gminy Kocmyrzów - Luborzyca oraz Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy. W tegorocznym Konkursie uczestniczyły wszystkie działające na terenie naszej Gminy Koła Gospodyń Wiejskich. Prezentowały się więc w Luborzycy KGW z Baranówki, Dojazdowa, Głębokiej, Kocmyrzowa, Karniowa, Łososkowic, Łuczyc, Goszyc, Prus, Zastowa, Maciejowic, Pietrzejowic, Marszowic oraz Skrzeszowic.

Czytaj całość
 
Nagrody w konkursie plastycznym
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
19.12.2009.

W dniu 11 grudnia 2009 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebinii odbyło się podsumowanie VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Boże Narodzenie - tradycja i współczesność". Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Chrzanowskiego. Spośród 996 prac nadesłanych na konkurs z całego województwa małopolskiego wyróżniono nagrodami 88 autorów. Z gminy Kocmyrzów-Luborzyca nagrodzeni zostali Piotr Rodak i Bartłomiej Bandura - uczestnicy zajęć plastycznych organizowanych przez Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Piotrek i Bartek są Uczniami Szkoły Podstawowej w Luborzycy a rozwijają swoje zdolności pod opieką plastyka CKiP - Pani Alicji Zabawy. Nagrodzonym gratulujemy.

 
"Jasełka" w Łososkowicach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
18.12.2009.

Czytaj całośćDnia 17 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Łososkowicach odbyło się tradycyjne już w naszej Gminie spotkanie opłatkowe dyrektorów szkół i placówek oświatowych działających na terenie Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

Czytaj całość
 
Strażackie podsumowanie 2009 roku
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
18.12.2009.

Czytaj całośćW budynku remizy OSP Łuczyce odbyło się w środę 16 grudnia br. posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.W trakcie spotkania, któremu przewodniczył Prezes Zarządu pan Marek Jamborski, Zarząd dokonał podsumowania działalności jednostek OSP naszej Gminy w mijającym roku, a także nakreślił plany działalności Ochotniczych Straży w nadchodzącym 2010 roku.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 124