Strażackie święto w Rawałowicach.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
10.06.2014.

Czytaj całość W niedzielę 8 czerwca br. druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawałowicach, a także mieszkańcy tej miejscowości obchodzili wyjątkowe dla nich święto. Tego to bowiem dnia miała miejsce uroczystość poświęcenia i oficjalnego otwarcia budynku remizy strażackiej OSP Rawałowice. Warto pamiętać, iż jednostka OSP Rawałowice jest najmłodszą z działających na terenie gminy Kocmyrzów – Luborzyca jednostek strażackich. Została powołana do życia w 1969 roku z inicjatywy mieszkańców i ówczesnego Przewodniczącego Rady Gminy Biórków Wielki Mariana Kwietnia. Tworzyło ją wtedy 19 druhów. Pierwszym Prezesem wybrany został Antoni Poszwa, obok niego do Zarządu weszli: Stanisław Blitek, Stanisław Koster, Mieczysław Zawartka, Stanisław Kieca. Kolejnymi jej Prezesami byli: Stanisław Sokół, Zbigniew Okrajek i od 2012 roku Zbigniew Koczwara, a Naczelnikami: Stanisław Blitek, Stanisław Poszwa, Mieczysław Sobolewski i obecnie Stanisław Kieca.

Czytaj całość
 
Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
22.05.2014.

Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy, zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie z okazji dnia dziecka w dniu 1 czerwca 2014r. godz.15.00 do swojej siedziby, Baranówka 6.

Więcej informacji na plakacie.

 
GRAND PRIX dla Darii Dys  wokalistki CKiP.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
20.05.2014.

Czytaj całość W piątek 16 maja 2014 r. w Dobczycach odbył się Finał Wojewódzki XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2014”. W finale wzięło udział 224 uczestników wyłonionych podczas eliminacji powiatowych.

Czytaj całość
 
W klimacie bawarskim ...
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
16.05.2014.

Czytaj całość W klimacie bawarskim upłynęła niedziela 11 go maja przy Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie –Luborzycy. Motywem przewodnim imprezy była kultura i zwyczaje bawarskie. Obok CKiP stanęła efektowna scena na której wystąpili artyści naszej gminy i nie tylko. Zaprezentowały się orkiestry : „TON” z Goszczy, „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic oraz „Kosynierzy” z Luborzycy.

Czytaj całość
 
Gminne święto strażaków w Prusach.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
06.05.2014.

Czytaj całość W niedzielę 4 maja w Prusach odbyły się gminne obchody najważniejszego strażackiego święta - Dnia Św. Floriana - patrona strażaków. W uroczystej, koncelebrowanej Mszy Świętej, odprawionej w miejscowym kościele parafialnym pod przewodnictwem księdza Bogusława Zająca - proboszcza parafii w Prusach uczestniczyły pododdziały i poczty sztandarowe wszystkich jednostek OSP Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, a także poczet sztandarowy Miejscowego Koła Pszczelarzy w Kocmyrzowie. Oprawę muzyczną nabożeństwa współtworzyła strażacka orkiestra dęta „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic pod batutą pana Czesława Chećko. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz proboszcz B. Zając, który przypomniał postać Świętego Floriana, historię jego kultu w Polsce, a zwłaszcza w Krakowie, mieście do którego relikwie Świętego zostały sprowadzone już w XII wieku.

Czytaj całość
 
"Złote Gody" w Luborzycy.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
25.04.2014.

Czytaj całość Dnia 24 kwietnia br. w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została przez księdza Tadeusza Majcher – proboszcza parafii,m uroczysta Msza Święta, podczas której nastąpiło odnowienie Sakramentu Małżeństwa przez dziewiętnaście par małżeńskich z naszej gminy po pięćdziesięciu latach pożycia małżeńskiego.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 60 z 124