Akcja edukacyjna "Zaszczep dobre wzorce"
Wprowadzenie: Iwona Nowak   
14.05.2010.

W najbliższy poniedziałek 17 maja rusza akcja edukacyjna „Zaszczep dobre wzorce” adresowana do matek i córek. W ponad 300 punktach szczepień na terenie całego kraju będzie można uzyskać informacje na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz skorzystać ze szczepień przeciwko wirusowi HPV w atrakcyjnej cenie z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Akcja potrwa do 6 czerwca.

 

Adresy punktów szczepień znajdują się na stronie www.kwiatkobiecosci.pl

 
Dni Dziedzictwa Kulturowego
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
13.05.2010.

W dniach 15-16 maja b.r. odbędą się XII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Dni te są jedną z największych cyklicznych wydarzeń kulturalnych w Małopolsce. Są okazją, żeby poznać, zobaczyć z bliska kościoły, kaplice, dworki, pałace, zabytki czy też sztukę ludową. W tym roku również w gminie Kocmyrzów-Luborzyca w miejscowości Goszyce będzie można odwiedzić dwór murowany, poznać jego historię czy też skorzystać z towarzyszących temu wydarzeniu atrakcji. Dni Dziedzictwa Kulturowego w Goszycach współorganizuje Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy.

Szczegóły na plakacie.

 
Kulturalna majówka w Małopolsce
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
13.05.2010.

Warsztaty, ścieżki tematyczne, wystawy, wykłady, koncerty itp. atrakcje czekają na zwiedzających podczas tegorocznych XII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Dni Dziedzictwa to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski, okazja, aby zobaczyć z bliska mało znane i często na co dzień niedostępne zabytki.

Czytaj całość
 
Strażackie Święto w Łuczycach
Wprowadzenie: Jerzy St. Kozik   
05.05.2010.

Czytaj całość W niedzielę 2 maja na placu ćwiczeń przy remizie OSP w Łuczycach została odprawiona uroczysta, polowa, koncelebrowana Msza Święta z okazji "Dnia Strażaka" czyli święta patrona strażaków Świętego Floriana.Tę wyjątkową Mszę Świętą odprawili wspólnie ksiądz Tomasz Rajda - Kapelan Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, ksiądz proboszcz Andrzej Orlikowski - Kapelan jednostki OSP w Goszczy oraz proboszcz parafii w Czulicach ksiądz Zygmunt Cholewa. Mszę Świętą odpawioną w intencji wszystkich strażaków poprzedził przemarsz jenostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP pan Andrzej Szwajca.

Czytaj całość
 
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
05.05.2010.

Czytaj całość Rekordowa liczba zgłoszeń do X Turnieju Piłki Nożnej

W tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, weźmie udział rekordowa ilość zawodników. Zgłosiło się ich ponad 40 tysięcy, dzięki czemu X edycja Turnieju będzie największą imprezą sportową dla dzieci i młodzieży oraz największym turniejem piłkarskim w Polsce. Oprócz Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski, młodzi piłkarze będą walczyć o wspaniałą nagrodę główną – wyjazd na legendarny stadion San Siro.

Czytaj całość
 
Komunikat Koła Emerytów i Rencistów
Wprowadzenie: Centrum Kultury i Promocji   
04.05.2010.

Zarząd Koła Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Kocmyrzowie-Luborzycy uprzejmie informuje, że w dniu 19 maja b.r. w budynku wielofunkcyjnym w Baranówce o godz. 14.oo odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Inwalidy połączone z obchodami Dnia Matki. .                                                                 Serdecznie zapraszamy.

 
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 967 - 972 z 1060