Dołącz online do Karty Dużej Rodziny!
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
15.12.2015.

Czytaj całość Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to szybciej. Wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.
Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl ułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy wypełnić e-deklarację, poprzez wskazanie m.in. jakie zniżki chce się zaoferować. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.

Czytaj całość
 
Pomoc dla pogorzelców z Prus
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
11.12.2015.
W dniu 09.12.2015r. w miejscowości Prusy doszło do tragicznego zdarzenia – pożaru budynku mieszkalnego w którym zginęły 3 osoby: ojciec rodziny, jego 24 letnia córka oraz 2,5 letni wnuczek. Pozostałym członkom rodziny udało się uciec z płonącego budynku. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje pomoc dla pogorzelców.
Wsparcie pieniężne można przekazywać na numer konta:
77 8589 0006 0160 0680 2655 0008 z dopiskiem „POMOC DLA POGORZELCÓW – NAGÓRZAŃSCY” .
 
Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Krakowie
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
10.12.2015.
Od 1 grudnia 2015 r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Czytaj całość
 
Wójt naszej Gminy - Najpopularniejszym Wójtem Małopolski
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
01.12.2015.

Czytaj całość W piątek 27 listopada 2015 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się szesnasty już finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta Małopolski, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz „Gazetę Krakowską”. Był to równocześnie szósty finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski. W tegorocznym Plebiscycie swoje głosy, decydujące o wyborze najpopularniejszych samorządowców Małopolski, oddało ponad 20 tysięcy czytelników „Gazety Krakowskiej”. Z wielką przyjemnością możemy Państwa poinformować, że podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, Najpopularniejszym Wójtem Małopolski wybrany został Wójt naszej gminy Pan Marek Jamborski.

Czytaj całość
 
19 listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
14.11.2015.

Z powodu palenia tytoniu w Polsce każdego roku umiera około 67 tysięcy dorosłych osób.
W ciągu ostatnich ponad 30 lat zaobserwowano w Polsce stopniowe ograniczenie spożycia tytoniu. Mimo to, palenie tytoniu jest nadal jedną z głównych przyczyn zgonów wśród osób dorosłych. Śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzuceniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego palenia przez wiele lat. Niestety kiedy się pojawią, często bywa za późno. Częściej po wyroby tytoniowe sięgają mężczyźni. Liczba osób zaprzestających palenia tytoniu rośnie wraz z wiekiem, a największa jest powyżej 60 roku życia.

Czytaj całość
 
Informacja Ministra Finansów oraz Urzędu Skarbowego dla rolników dotycząca oszustw w obrocie paliw.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
30.10.2015.

Minister Finansów oraz Naczelnik Urzędu Skarbowego w Proszowicach informują, że na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Paliwo pochodzące z niewiadomego źródła często nie spełnia norm jakościowych, służy wyłudzeniu zwrotu podatku VAT bądź nieodprowadzeniu należnego podatku. Nabywcami paliwa od oszustów mogą być w coraz większym stopniu rolnicy, prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze. Wiąże się to także z konsekwencjami dla rolników. Więcej informacji w załącznikach.

PDF - 430 kB
PDF - 781 kB

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 217