Wójt naszej Gminy - Najpopularniejszym Wójtem Małopolski
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
01.12.2015.

Czytaj całość W piątek 27 listopada 2015 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się szesnasty już finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta Małopolski, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz „Gazetę Krakowską”. Był to równocześnie szósty finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski. W tegorocznym Plebiscycie swoje głosy, decydujące o wyborze najpopularniejszych samorządowców Małopolski, oddało ponad 20 tysięcy czytelników „Gazety Krakowskiej”. Z wielką przyjemnością możemy Państwa poinformować, że podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, Najpopularniejszym Wójtem Małopolski wybrany został Wójt naszej gminy Pan Marek Jamborski.

Czytaj całość
 
19 listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
14.11.2015.

Z powodu palenia tytoniu w Polsce każdego roku umiera około 67 tysięcy dorosłych osób.
W ciągu ostatnich ponad 30 lat zaobserwowano w Polsce stopniowe ograniczenie spożycia tytoniu. Mimo to, palenie tytoniu jest nadal jedną z głównych przyczyn zgonów wśród osób dorosłych. Śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzuceniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego palenia przez wiele lat. Niestety kiedy się pojawią, często bywa za późno. Częściej po wyroby tytoniowe sięgają mężczyźni. Liczba osób zaprzestających palenia tytoniu rośnie wraz z wiekiem, a największa jest powyżej 60 roku życia.

Czytaj całość
 
Informacja Ministra Finansów oraz Urzędu Skarbowego dla rolników dotycząca oszustw w obrocie paliw.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
30.10.2015.

Minister Finansów oraz Naczelnik Urzędu Skarbowego w Proszowicach informują, że na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Paliwo pochodzące z niewiadomego źródła często nie spełnia norm jakościowych, służy wyłudzeniu zwrotu podatku VAT bądź nieodprowadzeniu należnego podatku. Nabywcami paliwa od oszustów mogą być w coraz większym stopniu rolnicy, prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze. Wiąże się to także z konsekwencjami dla rolników. Więcej informacji w załącznikach.

PDF - 430 kB
PDF - 781 kB

 
Ogłoszenie - Konsultacje projektu
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
29.10.2015.

Konsultacje projektu „ Programu współpracy Gminy Kocmyrzów-Luborzyca z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2016”.

Czytaj całość
 
Trening systemu powszechnego ostrzegania.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
13.10.2015.

Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca informuje, że w dniu 14 października 2015 r. od godziny 7.30 odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania w ramach ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX-15/II ” organizowany przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Podczas ćwiczenia będą uruchamiane syreny alarmowe będące w czasie pokoju ogniwem systemu wykrywania i alarmowania

 
Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 79
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
24.09.2015.
W załączeniu przekazujemy ostrzeżenie meteorologiczne Nr 79 o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu. PDF - 213 kB.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 60 z 220