Instalacja ogniw fotowoltaicznych.
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
19.01.2017.

Wójt Gminy informuje, że gmina Kocmyrzów Luborzyca rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną – instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Poziom dofinansowania wynosi minimum 60% minus podatek vat. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych VAT wynosi 8 %. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (solary, fotowoltaika) na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie VAT wynosi 23 %.
W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do składania ankiet - deklaracji udziału w Projekcie. Plik z ankietą w załączeniu (poniżej). Ankiety są dostępne również w Urzędzie Gminy w pokoju nr. 35 II piętro.

Gmina będzie odpowiedzialna za przygotowanie i wdrożenie projektu.

Mieszkaniec który wypełni ankietę udziału w projekcie powinien uiścić opłatę i podpisać umowę w Urzędzie Gminy na wykonanie inspekcji terenowej technicznych możliwości budowy źródła OZE, pozwalającej określić rodzaj i moc instalacji OZE.

Wysokość wpłaty jest równa iloczynowi ilości przeprowadzonych inspekcji dla poszczególnych źródeł OZE (instalacja solarna, instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła) i kwocie odpowiadającej danej inspekcji określonej poniżej (można wpłacać za 1,2 lub 3 analizy):

  1. instalacja solarna – 246,00 zł.
  2. instalacja fotowoltaiczna – 270,60 zł.
  3. pompa ciepła – 307,50 zł.
  4. piec na biomasę – 259,00 zł.

Wszelkie pytania dotyczące strony technicznej przedsięwzięcia można kierować do działu technicznego: tel. 579 075 113 lub mailowo: biuro@doekogroup.pl

Ankiety uczestnictwa w projekcie oraz umowy na analizę technicznych możliwości budowy źródła OZE można składać w od 12 stycznia 2017 r. do 8 lutego 2017 r.
Ze względu na spodziewana duże zainteresowanie wśród mieszkańców wpłatę należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 lutego 2017r.

Osoby które nie uiszczą opłaty w wyznaczonym terminie nie będą mogły wziąć udziału w Projekcie.

ZAŁĄCZNIKI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »