"Witosowe Kapelusze" - rozdane
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
31.10.2017.

W poniedziałek 30 października 2017 r. w sali konferencyjnej Hotelu „Rubinstein” w Krakowie odbył się osiemnasty finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta Małopolski, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz „Gazetę Krakowską”. Był to równocześnie ósmy finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski.

Podobnie jak w roku ubiegłym tegoroczny Plebiscyt przeprowadzony został w dwóch etapach. W pierwszym z nich czytelnicy „Gazety Krakowskiej” wybierali kandydatów na Najpopularniejszych Wójtów i Burmistrzów Małopolski w pięciu subregionach:Ziemia Tarnowska, Ziemia Nowosądecka , Podhale, Małopolska Zachodnia i Ziemia Krakowska. Po zakończeniu głosowania i podliczeniu głosów przez Komisję Plebiscytową do II decydującego etapu z każdego subregionu zakwalifikowało się trzech najpopularniejszych burmistrzów i pięciu pierwszych wójtów. O ostatecznym sukcesie zadecydowały głosy oddane przez czytelników w drugiej turze Plebiscytu.

Z wielką przyjemnością możemy Państwa poinformować, że tak jak i w wielu wcześniejszych edycjach Plebiscytu, Najpopularniejszym Wójtem Małopolski wybrany został Wójt naszej gminy pan Marek Jamborski, który w tegorocznej edycji otrzymał największą liczbę głosów.

Obok Pana Marka Jamborskiego symbolicznym „Witosowym Kapeluszem” uhonorowano także dziewięciu innych Wójtów małopolskich gmin, a specjalnymi honorowymi statuetkami pięciu Burmistrzów Małopolski. Laureatom XVIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta Małopolski okolicznościowe dyplomy wraz ze wspomnianym już „Witosowym Kapeluszem” wręczyli Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski pan Kazimierz Barczyk oraz pan Dariusz Kołacz - Wiceprezes Zarządu Oddziału „Polska Press” w Krakowie, wydawcy „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”.
Po otrzymaniu tego zaszczytnego wyróżnienia pan Marek Jamborski powiedział m.in.: „...ten dzisiejszy sukces to sukces całej gminy, który byłby znacznie trudniejszy do osiągnięcia, gdyby nie współpraca z Radą Gminy, a zwłaszcza jej Przewodniczącą panią Małgorzatą Doniec, gdyby nie stałe współdziałanie z Sołtysami naszej gminy, a także zaangażowanie i kompetencje pracowników Urzędu Gminy,Centrum Kultury i Promocji, Centrum Zarządzania Edukacją i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każde wyróżnienie, a szczególnie „Witosowy Kapelusz”, jest dla mnie wielką nagrodą, lecz także i zobowiązaniem. Dzięki niemu staram się bowiem jeszcze uważniej poznawać i w miarę możności rozwiązywać problemy mieszkańców naszej gminy”.

W imieniu redakcji oraz naszych Czytelników składamy panu Wójtowi serdeczne gratulacje w związku z tym sukcesem oraz życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i pracy zawodowej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »