Akcja "Zdrowooczni" - czas podsumowania
Wprowadzenie: Jacek Kaczmarczyk   
04.06.2018.

XL Sesja Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, która odbyła się 29 maja br. rozpoczęła się w wyjątkowy sposób. Jej pierwszym punktem było bowiem podsumowanie akcji „Zdrowooczni” oraz wręczenie nagród zwycięzcom gminnego konkursu plastycznego pn. „Namaluj obraz – Harmonia barw i kształtów”. Przypomnijmy w tym miejscu, iż inicjatorem i organizatorem, tej jakże cennej i potrzebnej akcji, była Komisja Planowania i Inicjatyw Społecznych Rady Gminy, a jej głównym celem była profilaktyka zdrowia oczu dzieci, przez uświadomienie dzieciom skutków wielogodzinnego użytkowania komputera, oglądania telewizji i innych odbiorników multimedialnych. Posumowania tegorocznej akcji profilaktyki zdrowotnej dokonała jej główna inicjatorka radna, pani Katarzyna Konewecka – Hołój.

Następnie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „Namaluj obraz – Harmonia barw i kształtów”, na który nadesłano kilkadziesiąt prac z większości placówek oświatowych działających na terenie naszej gminy. Wyboru najlepszych prac dokonało konkursowe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie – Nowej Hucie wraz z jego ordynatorem dr nauk med. panią Małgorzatą Woś oraz przedstawiciele WK Optyk Wiesław Koczorowski. Jury, zgodnie z regulaminem, przyznało nagrody w dwu kategoriach wiekowych, uczniów klas 0 – III oraz uczniów klas IV – VII. W kategorii klas 0 – III laureatami zostali:

  • I miejsce - Wiktor Mazurek - Szkoła Podstawowa w Goszczy
  • II miejsce - Daria Tomczyk - Szkoła Podstawowa w Maciejowicach
  • III miejsce - Milena Krejcza - Szkoła Podstawowa w Goszczy

W kategorii klas IV – VII :

  • I miejsce Justyna Jungiewicz - Szkoła Podstawowa w Goszczy
  • II miejsce Natalia Pak - Szkoła Podstawowa w Goszycach
  • III miejsce Hanna Jungiewicz - Szkoła Podstawowa w Goszczy

Zwycięzcom konkursu plastycznego„Namaluj obraz – Harmonia barw i kształtów” nagrody wręczyli pani dr n. med. Małgorzata Woś oraz pani Beata Wachulec - WK Optyk Wiesław Koczorowski.
Po zakończonej uroczystości, Wójt Gminy pan Marek Jamborski, w krótkim wystąpieniu podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję „Zdrowooczni”.

Wszystkim Laureatom Konkursu składamy w tym miejscu serdeczne gratulacje, a organizatorom tegorocznej, kolejnej już akcji, której celem była promocja zdrowia, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy, dziękujemy i życzymy dalszej wytrwałości w prowadzonej przez nich działalności.

Zdjęcia: Jacek Kaczmarczyk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »