Konkurs na najpiękniejszy bukiet

W czwartek 15 sierpnia 2019 r., w dzień Święta Matki Bożej Zielnej Koło Gospodyń Wiejskich w Luborzycy oraz Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy zorganizowały już po raz drugi konkurs pt. „Najpiękniejsze ziele z Luborzycy”, czyli konkurs na najpiękniejszy bukiet wykonany z okazji Święta Matki Bożej Zielnej.

Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało ponad 150 bukietów, w tym blisko 50 wykonanych zostało przez dzieci i młodzież.

Organizatorzy zdecydowali w tym roku, iż bukiety będą oceniane przez dwie komisje konkursowe. Pierwsza z nich w składzie: Wójt Gminy Marek Jamborski, Radna Luborzycy Katarzyna Konewecka – Hołój oraz Sołtys Luborzycy Zbigniew Trątnowiecki oceniała konkursowe bukiety wykonane przez dorosłych, natomiast druga Komisja w osobach: Radnej Powiatu Krakowskiego Beaty Bartoszek, pracownika GOPS Kocmyrzów-Luborzyca, a zarazem florystki Sylwii Zawalskiej – Wierzbińskiej i księdza wikariusza luborzyckiej parafii Krzysztofa Piechowicza oceniała bukiety autorstwa dzieci i młodzieży.
Najważniejszym kryterium oceny konkursowych bukietów, którym kierowały się konkursowe komisje, był skład i ilość wykorzystanych ziół i i kwiatów oraz estetyka i technika ułożenia bukietu.

Ostatecznie, w obydwu kategoriach (dorośli oraz dzieci i młodzież) jurorzy przyznali po pięć równorzędnych głównych nagród.
Wśród dorosłych otrzymali je: pani Teresa Klimczak (Wysiołek Luborzycki), pani Agnieszka Kaczmarczyk (Maciejowice), pani Wioletta Sikora (Sulechów), pan Ireneusz Bojak (Baranówka) oraz panie Wioletta Doniec i Magdalena Łatasińska (Wysiołek Luborzycki), które wspólnie wykonały swój konkursowy bukiet.

Z kolei w kategorii konkursowej „dzieci i młodzież” nagrody przyznano: Radosławowi Michalcowi (Maciejowice), Natalii Pak (Goszyce), Krzysztofowi Senderskiemu (Wola Luborzycka), Martynie Werszner (Wysiołek Luborzycki) i Danielowi Pazdańskiemu (Maciejowice).

Ponadto, organizatorzy konkursu „Najpiękniejsze ziele z Luborzycy” zadbali o drobne upominki i nagrody dla wszystkich uczestników tegorocznego konkursu, a fundatorami nagród w tegorocznym konkursie „Najpiękniejsze ziele z Luborzycy” była Gmina Kocmyrzów-Luborzyca, oraz luborzyckie KGW i Radna Powiatu Krakowskiego Beata Bartoszek.
Podczas tegorocznego konkursu na najpiękniejszy bukiet wykonany z okazji Święta Matki Bożej Zielnej Koło Gospodyń Wiejskich w Luborzycy jak zawsze zadbało o „słodkie pyszności” dla wszystkich jego uczestników oraz licznej grupy obecnych na konkursie mieszkańców naszej gminy, natomiast wrażeń artystycznych dostarczył koncert zespołu wokalnego „Serenada”, który nie pierwszy już raz swoim śpiewem upiększa wydarzenie kulturalne, które odbywa się w naszej gminie.

2019-08-15