"Sokół" Kocmyrzów zdobywcą Pucharu Wójta Gminy

15 sierpnia 2019 r. na boisku sportowym w Goszczy odbył się piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Rozgrywki te organizowane w naszej gminie od wielu już lat mają charakter turnieju o piłkarskie mistrzostwo Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

W tegorocznej rywalizacji o miano najlepszej piłkarskiej drużyny Gminy Kocmyrzów-Luborzyca udział wzięły zespoły: „Partyzanta” Dojazdów, „Eklera” Baranówka, Sparty” Skrzeszowice, „Zawiszy” Sulechów, „Sokoła” Kocmyrzów oraz gospodarze zawodów piłkarze „Strażaka” Goszcza. Startujące w zawodach zespoły zostały podzielone na dwie grupy po trzy drużyny, które rozegrały mecze 2x20 minut, systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy rozgrywek grupowych spotkali się następnie w meczu finałowym.

Nim jednak piłkarze rozpoczęli rywalizację na boisku piłkarskim, odbyło się w Goszczy uroczyste otwarcie nowo wybudowanego obiektu sportowo-rekreacyjnego z zapleczem socjalno-sanitarnym, którego beneficjentem jest LZS „Strażak” Goszcza. Symbolicznego otwarcia, poprzez wspólne przecięcie wstęgi, dokonali Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski oraz Prezes LKS „Strażak” Goszcza Łukasz Dutkiewicz.

Po zakończeniu tej ważnej, szczególnie dla sportowców z Goszczy uroczystości, rozpoczęły się zmagania sportowców. W grupie I, spotkały się drużyny: „Zawiszy” Sulechów, „Eklera” Baranówka i „Sokoła” Kocmyrzów. Zwycięzcą tej rywalizacji została drużyna „Sokoła” Kocmyrzów, która najpierw pokonała zespół „Eklera” 3:0, a następnie drużynę „Zawiszy” 1:0. Mecz pomiędzy „Eklerem” Baranówka i „Zawiszy” Sulechów zakończył się remisem 0:0.

W grupie II o awans do finału walczyły zespoły: „Sparty” Skrzeszowice, „Partyzanta” Dojazdów i „Strażaka” Goszcza. Ostatecznie I miejsce miejsce zajęła drużyna „Partyzanta” Dojazdów” po zwycięstwach nad „Strażakiem” Goszcza 2:0 i „Spartą” Skrzeszowice 4:0. Spotkanie drużyny „Strażaka” Goszcza z zespołem „Sparty” Skrzeszowice zakończyło się zwycięstwem zespołu z Goszczy 3:1.

Tak więc, w finałowym spotkaniu o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca 2019, zmierzyły się drużyny grającego w IV lidze „Sokoła” Kocmyrzów i zdobywcy Pucharu Wójta Gminy w latach 2017 i 2018 „Partyzanta” Dojazdów. Ostatecznie, po zaciętym meczu, piłkarze kocmyrzowskiego „Sokoła” pokonali „Partyzanta” Dojazdów 1:0, zdobywając tym samym Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca 2019.

Zdobywca Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca 2019 zespół „ Sokoła” Kocmyrzów wystąpił na turnieju w Goszczy w następującym składzie: K. Kipek, P. Brak, A. Kukla, D. Kubera, J. Ptak, S. Pietrzyk, D. Zimny, M. Stec, M. Hałat, K. Kozieł, P. Zawrzykraj, T. Targosz, D. Migdał, A. Haxhijaj, J. Łuc, M. Czuż, B. Szydłowski, P. Korfel, M. Korcala, S. Gądek, M. Bartosz. Trenerem zespołu z Kocmyrzowa jest Robert Czopek.

Zgodnie z przyjętym przed turniejem regulaminem rozgrywek mecz o III miejsce nie był rozgrywany, a na III miejsce w turnieju o Puchar Wójta Gminy zajęła drużyna „Strażaka” Goszcza, która uzyskała najlepsze wyniki w rozegranych spotkaniach eliminacyjnych, spośród zespołów, które nie zakwalifikowały się do finału.

Zawody w Goszczy zakończyła uroczysta ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom, przez ich fundatora Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marka Jamborskiego, któremu towarzyszyli Radni Gminy Radosław Zębala, Jan Małota i Mariusz Wąsowicz. Zwycięska drużyna otrzymała z rąk pana Wójta pamiątkowy Puchar oraz nagrodę finansową. Nagrody takie, wraz z honorowymi dyplomami, otrzymały również zespoły, które zajęły drugie i trzecie miejsce w rozgrywkach.

Warto w tym miejscu podkreślić bardzo dobrą organizację tegorocznych zawodów w Goszczy do czego w istotny sposób przyczyniły się panie ze Stowarzyszenia „Aktywna Wieś w Goszczy i Sadowiu”, druhowie z OSP Goszcza, orkiestra dęta „TON”, a przede wszystkim dziecięca „eskorta” najmłodszych sportowców z Goszczy, uczestnicząca m.in. w ceremonii rozpoczęcia każdego z rozegranych na turnieju spotkań piłkarskich.

Na uwagę zasługuje również coraz większe zainteresowanie, jakim cieszą się te rozgrywki wśród naszych mieszkańców, będąc tym samym kolejną formą integracji lokalnej i środowiskowej w naszej gminie.

2019-08-16