Głosowanie korespondencyjne - II tura wyborów

Informacja o możliwości skorzystania przez każdego wyborcę z korespondencyjnego trybu głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.,  w dniu ponownego głosowania 12 lipca 2020 roku.

UWAGA! Zgłoszenie przez wyborcę zamiaru głosowania korespondencyjnego przed pierwszym głosowaniem (I tura) dotyczy również ponownego głosowania (tzw. II tura).

Wyborcy, którzy nie zgłosili zamiaru głosowania korespondencyjnego przed pierwszym głosowaniem, mogą zgłosić taki zamiar w odniesieniu do ponownego głosowania komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy:

• do dnia 30 czerwca 2020 roku – przez wszystkich wyborców;

• do dnia 07 lipca 2020 roku – przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych (w rozumieniu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi);

• do dnia 10 lipca 2020 roku – przez wyborców, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 07 lipca 2020 roku.

WZÓR WNIOSKU

Więcej informacji dot. głosowania korespondencyjnego uzyskać pod adresem: https://pkw.gov.pl/aktualnosci/informacje/informacja-o-mozliwosci-skorzystania-przez-kazdego-wyborce-z-korespondencyjnego-trybu-glosowania-ora

2020-06-30