Nowy sprzęt dla jednostek OSP

28 grudnia 2020 r. przed budynkiem remizy OSP Maciejowice, z zachowaniem wszelkich obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z panującą epidemią COVID-19, odbyło się przekazanie nowego sprzętu dla jednostek OSP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Cztery nowe pompy „Niagara 2” z silnikiem „Hondy, przedstawicielom jednostek OSP z Marszowic, Maciejowic, Czulic i Głębokiej przekazał, w imieniu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marka Jamborskiego, Komendant Gminny OSP druh Andrzej Szwajca.

Otrzymanie przez ww. jednostki OSP nowego sprzętu stało się możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Kocmyrzów-Luborzyca wsparcia finansowego Województwa Małopolskiego, w ramach realizacji uchwał Sejmiku i Zarządu Województwa Małopolskiego o udzieleniu pomocy finansowej Gminom na zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego.

2020-12-28