Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Przed zakażeniem koronawirusem powinny być szczególnie chronione osoby starsze. To dla nich powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Dzięki programowi Wspieraj Seniora osoby w wieku powyżej 70 lat , które nie mogą mieć zabezpieczonych potrzeb w inny sposób (np. z pomocą rodziny, sąsiadów, znajomych) będą mogły uzyskać niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów w postaci np. niezbędnych produktów spożywczych, środków czystości czy też artykułów higienicznych, które następnie zostaną dostarczone do domu seniora.

WAŻNA UWAGA!
KOSZTY ZAKUPÓW POKRYWA SENIOR!

Jak uzyskać pomoc ?
1. Osoba starsza, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię (22 505 11 11). Można również dzwonić do tut. Ośrodka Pomocy Społecznej ( 12 387 11 10 )

2. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę za pomocą specjalnej aplikacji do ośrodka pomocy społecznej

3. Pracownik ośrodka kontaktuje się z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia czyli ustala szczegóły np. co należy kupić danemu seniorowi, za jaką kwotę , w jakiej ilości itp. Koszty zakupów pokrywa senior.

4. Ośrodek pomocy społecznej organizuje i realizuje usługę w sposób ustalony w danej gminie .
Zadanie realizowane jest przez gminy, przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami. W pomoc włącza się również Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami i pomagać potrzebującym muszą wypełnić specjalną ankietę i wówczas zostaną wykazani jako zarejestrowani wolontariusze w aplikacji używanej przez ośrodek pomocy społecznej.

Więcej informacji na stronie:
https://wspierajseniora.pl/

2020-11-19