Odbiór, transport i utylizacja odpadów zawierających azbest

Dnia 13 grudnia 2023 r. na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zakończyły się prace realizowane w ramach programu pn.: „Odbiór, transport i utylizacja odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca”.
Jego realizacja dotyczyła odbioru, załadunku i transportu odpadów zawierających azbest, złożonych na terenie działek prywatnych oraz ich unieszkodliwienie na przystosowanym do tego celu składowisku odpadów niebezpiecznych.
Koszt całkowity zadania wyniósł 42 265,09 zł za unieszkodliwienie 85,260 ton odpadu.
Realizacja podzielona była na 2 części:

Część pierwsza – Zadanie współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu "Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest. Część 1) Przedsięwzięcia w zakresie demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest, zgodnie z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest”.

• Koszt kwalifikowany zadania wyniósł 20 191,00 zł
  • Kwota dotacji z NFOŚiGW: 7 067,00 zł, kwota dotacji z WFOŚiGW w Krakowie: 5 202,00 zł

Część druga – Zadanie realizowane ze środków własnych Gminy Kocmyrzów-Luborzyca za kwotę 22 074,09 zł

W ramach powyższego, wyroby zawierające azbest zostały unieszkodliwione z 33 gospodarstw
z terenu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

2024-03-15