Posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP w Maciejowicach

W remizie OSP Maciejowice odbyło się w czwartek 7grudnia 2023 r. posiedzenie Zarządu Oddziału

Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. W trakcie

spotkania Zarząd dokonał podsumowania działalności jednostek OSP naszej Gminy w 2023 roku, a także nakreślił plany działalności Ochotniczych Straży w 2024roku. W posiedzeniu Zarządu Gminnego OSP, które jak już wspomniano odbyło się w Maciejowicach, uczestniczyli obok członków Zarządu, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, a zarazem Prezes Honorowy Zarządu Gminnego ZOSP Marek Jamborski, Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Małgorzata Doniec, druh Adam Domagała – członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, druh Stanisław Stefańczyk – Prezes Honorowy OSP Skrzeszowice, były wieloletni członek Zarządu Gminnego, starszy brygadier Jacek Hajduk  – Dowódca JRG 7 (KM PSP Kraków), ksiądz Andrzej Orlikowski, proboszcz parafii w Goszczy, Kapelan Gminny OSP, Zastępca Wójta GminyWiesław Wójcik, sołtys wsi Maciejowice Tadeusz Witas oraz Dyrektor Szkoły w Maciejowicach Bożena Partyka-Basa. Posiedzenie Zarządu rozpoczęło się od szczegółowego sprawozdania dotyczącego działalności jednostek OSP naszej gminy w roku 2023, które przedstawił obecnym Prezes Zarządu druh Zbigniew Wawro. Zgodnie z jego treścią do dnia 30 listopada 2023 roku jednostki OSP naszej gminy wyjeżdżały do działań ratowniczych 253 razy. Podczas czwartkowego posiedzenia Zarząd ustalił także terminy Walnych Zebrań Sprawozdawczych w 2024 roku. Pierwsze z nich odbędzie zaczynają się 2 lutego w Maciejowicach, ostatnie zaś 16 lutego w Łososkowicach.

W dalszej części posiedzenia druhom za Ich trud, poświęcenie i zaangażowanie w podejmowane działania podziękowali, w krótkich wystąpieniach Wójt Marek Jamborski, Przewodnicza Rady Małgorzata Doniec, druh Adam Domagała oraz st. brygadier Jacek Hajduk.

Zgodnie z wieloletnią tradycją grudniowy Zarząd OSP naszej gminy miał również charakter uroczystego spotkania wigilijnego, podczas którego strażacy – ochotnicy, złożyli sobie świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem, poświęconym przez Kapelana Gminnego OSP księdza proboszcza Andrzeja Orlikowskiego.

2024-03-15