Uroczyste odsłonięcie płaskorzeźby

Uroczyste odsłonięcie płaskorzeźby pamięci Piotra Michałowskiego w Krzysztoforzycach

W sobotę 13 czerwca 2020 r. w Świetlicy Wiejskiej w Krzysztoforzycach odbyła się skromna, ale bardzo znacząca nie tylko dla mieszkańców tej miejscowości, uroczystość odsłonięcia płaskorzeźby symbolicznie upamiętniającej postać Piotra Michałowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich malarzy XIX wieku, którego życie ściśle związane było z Krzysztoforzycami.

Odsłonięcia pamiątkowej płaskorzeźby dokonali Wójt Gminy Marek Jamborski, pan Ryszard Wojda, mieszkaniec Krzysztoforzyc, a przede wszystkim jej twórca i fundator, pan Antoni Trela, Radny i Sołtys Krzysztoforzyc oraz pani Anna Mars, pomysłodawcy i organizatorzy tegoż wydarzenia.

Obecni na tej wyjątkowej uroczystości mieszkańcy Krzysztoforzyc, wśród których była m.in. pani Bogusława Król, która swoim zaangażowaniem w znaczący sposób przyczyniła się do jej organizacji, mieli także możliwość wysłuchania prelekcji pani Anny Mars poświęconej życiu Piotra Michałowskiego oraz obejrzenia specjalnie na tę okazję przygotowanej wystawy poświęconej jego twórczości.

2020-06-15