Wznowienie funkcjonowania PSZOK w dniu 28.04.2020 r.

W ramach stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 w dniu 28 kwietnia 2020 r. wznowi funkcjonowanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kocmyrzowie.

Punkt będzie pracował na tych samych warunkach jak przed przerwą. Jednakże w związku z nadal trwającą epidemią prosimy mieszkańców o zachowanie wszelkich środków ostrożności, w tym stosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu.

W związku z wysokim prawdopodobieństwem, iż w pierwszych dniach funkcjonowania PSZOK-u może dochodzić do koncentracji osób w jego obrębie oraz w celu usprawnienia obsługi i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno Państwu, jak i pracownikom, ustalono, iż odpady będą mogły jednocześnie przekazywać dwie osoby. Pozostali zainteresowani, będą mogli oczekiwać na swoją kolej na pobliskim placu, oczywiście zachowując bezpieczne i wymagane odległości. W celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu, dane potwierdzające uczestnictwo w gminnym systemie gospodarowania odpadami, będzie można odczytać, bez potrzeby przekazywania papierowego dokumentu.

Przypominamy, iż na działanie PSZOKU ma wpływ wiele czynników, między innymi zdolność logistyczna firm na bieżąco opróżniających zbiorcze kontenery. Dalego w sytuacji, gdyby obsługa uległa lekkiemu wydłużeniu prosimy o wyrozumiałość i wzajemną życzliwość w tej nadzwyczajnej sytuacji.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kocmyrzowie, ul. Graniczna 3

jest czynny 5 dni w tygodniu:

• poniedziałek: nieczynne

• wtorek, czwartek: godz. 6.00 – 12.00

• środa, piątek: godz. 12.00 – 18.00

• sobota: godz. 10.00 – 16.00

Rodzaje odpadów przyjmowane w PSZOK:

• odpady komunalne zbierane selektywnie (papier, tektura, opakowania z tworzyw sztucznych, metali i szkła), w workach o odpowiednim oznaczeniu rodzaju odpadu

• zbierane w workach odpady zielone ulegające biodegradacji (skoszona trawa, liście)

• przeterminowane leki i chemikalia

• odpady problematyczne (np. zużyte baterie i akumulatory, świetlówki, farby, lakiery, oleje)

• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

• meble i inne odpady wielkogabarytowe

• zużyte opony do samochodów osobowych o rozmiarze do 20"

• odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne pochodzące z remontów lub budów nie wymagających zgłoszenia lub pozwolenia na budowę

Rodzaje odpadów nieprzyjmowane w PSZOK:

• zmieszane odpady komunalne

• odpady zanieczyszczone

• materiały zawierające azbest

• gaśnice i butle gazowe

• szyby samochodowe,

• części samochodowe (tj. zderzaki, reflektory itp.)

• odpady nieoznaczone, bez możliwości wiarygodnej identyfikacji (brak etykiet)

• odpady w opakowaniach cieknących

• poprodukcyjne

2020-04-23