Zamknęliśmy kolejny rok gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Nadzorując cały proces, prowadząc akcje edukacyjne w szkołach, głównym celem jest osiągnięcie jak najwyższych wskaźników w zakresie segregacji i recyklingu. Co według założeń ma wpłynąć pozytywnie na koszty funkcjonowania systemu i w konsekwencji wysokość opłaty „śmieciowej” wnoszonej przez mieszkańców.

Z analizy danych wynika, iż ilość odpadów zbieranych selektywnie rośnie choć nie tak dynamicznie jak odpadów zmieszanych. Ten trend związany jest bezpośrednio z stale wzrastającą liczbą mieszkańców ale wskazuje także, iż należy zwiększyć wysiłki związane z propagowaniem jak najlepszej segregacji odpadów w naszych domach.

Ostatecznie zmniejszenie ilości śmieci wpłynie pozytywnie na stan środowiska oraz zredukuje koszty ich zagospodarowania, którymi jesteśmy wszyscy obciążeni.

W ramach podsumowania roku 2023, przedstawiamy informacje dotyczące ilości odpadów odebranych od Mieszkańców Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

W celu zwiększenia przejrzystości informacji, masę poszczególnych frakcji odpadów porównujemy do tożsamych wielkości osiągniętych w roku wcześniejszym tj. 2022 r.

2024-03-15