Akcja „Szczepimy się” w naszej gminie

Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Gminy, w niedzielę 15 sierpnia 2021 roku, w godzinach 8:00 – 15:00, do Mobilnego Punktu Szczepień, zlokalizowanego obok siedziby Centrum Kultury i Promocji w Baranówce na szczepienie przeciw COVID – 19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Dla osób zainteresowanych istniała będzie możliwość wykonania szczepienia pierwszą dawką szczepionki firmy Pfizer lub firmy AstraZeneca.

Szczepienie nie wymaga rejestracji, ani wcześniejszego zgłoszenia, a wykonywane będzie przez lekarzy i pielęgniarki z NZOZ Centrum Medyczne „Gastro-Medical” w Kocmyrzowie. Bezpośrednio po zaszczepieniu, szczepionką firmy Johnson&Johnson, wydawany będzie certyfikat (wersja papierowa), potwierdzający wykonanie szczepienia.

Niedzielna akcja szczepień połączona będzie z pokazem sprzętu ratowniczo-gaśniczego, jednostek OSP z Goszczy oraz Łuczyc, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W trakcie akcji działał będzie również specjalny punkt informacyjny Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, który prowadzić będzie m.in. działania informacyjno-edukacyjne uświadamiające znaczenie szczepień profilaktycznych, promujący zdrowy tryb życia oraz profilaktykę chorób zakaźnych i pozostałych zagrożeń zdrowotnych.

2021-07-30