Budowa hydroforni w Łuczycach zakończona

W połowie września 2018 r. zakończono budowę nowego obiektu zasilającego sieć wodociągową. Koszt inwestycji wyniósł 357 698 zł. Obejmował budowę kontenera podziemnego, wraz z zestawem pomp, wyminę rur oraz zasuw na terenie objętym inwestycją, remont „igla” oraz prace ziemne na kopcu, montaż nowych schodów, połączenie z istniejącą siecią, utwardzenie terenu oraz wymianę części ogrodzenia. Obiekt wyposażony jest też w system monitoringu i sterowania kompatybilny z działającym na terenie gminy.

Realizacja zadania zapobiegnie spadkom ciśnienia w ok. 160 budynkach położonych w pobliżu kopca – teraz będą one zasilane z nowopowstałej hydroforni a tym samym odciążymy wieżę ciśnień w Karniowie, która nie będzie tłoczyć wody na taką odległość. Duże odległości generują spadki ciśnienia szczególnie przy dużych rozbiorach wody. W celu sprawnego działania wykonaliśmy równocześnie rozbudowę dwóch odcinków sieci wodociągowej.

2020-01-14