Budowa parkingów "parkuj i jedź" - zakończono projekt

Z końcem listopada 2023 r. zakończył się projekt pn. Budowa parkingów „parkuj i jedź” zlokalizowanych przy stacjach kolejowych wzdłuż linii Kraków-Miechów-Warszawa oraz w centrum Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Głównym celem jego realizacji było ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zwiększenie udziału niskiego transportu kolejowego i miejskiego w systemie obsługi komunikacji zbiorowej.

Inwestycja polegała na wybudowaniu 5 parkingów, w tym 4 przy stacjach kolejowych PKP oraz 1 w centrum Gminy.

Każdy z parkingów posiada:

- miejsca postojowe dla samochodów osobowych – łącznie 276;

- w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych – w sumie 24;

- miejsce dla rodzica z dzieckiem – w sumie 6;

- zadaszone miejsca dla jednośladów – łącznie 81;

Baranówka

53 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych i 1 miejsce dla rodzica z dzieckiem oraz zatoka kiss and ride (K+R).

Zadaszona wiata i montaż na 15 stanowisk stojaków rowerowych i 6 koszy na śmieci.

Łuczyce

53 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym 3 stanowiska dla osób niepełnosprawnych i 1 miejsce dla rodzica z dzieckiem oraz zatokę kiss and ride (K+R).

Goszcza

47 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych i 1 miejsce dla rodzica z dzieckiem oraz zatoka kiss and ride (K+R).

Kocmyrzów

72 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym 12 dla osób niepełnosprawnych i 1 miejsce dla rodzica z dzieckiem oraz zatoka kiss and ride (K+R).

Zadaszona wiata i montaż na 20 stanowisk stojaków rowerowych i 8 koszy na śmieci.

Zastów

Parking

51 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych i 2 miejsca dla rodzica z dzieckiem oraz zatoka kiss and ride (K+R).

Zadaszona wiata i montaż na 16 stanowisk stojaków rowerowych i 2 koszy na śmieci.

Droga

Wykonano odcinek drogi o długości 830 m i szerokości 6 m, łączący pobliskie miejscowości Baranówka i Maciejowice.

Wysokość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi: 9 136 793,11 zł

W tym dofinansowanie z UE – 7 766 274,13zł tj. 85%