Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Goszczy

W ramach opracowanego projektu, obok dwóch sal dydaktycznych, szkoła w Goszczy wzbogaci się o nowoczesną, pełnowymiarową salę gimnastyczną z podstawowym wyposażeniem sportowym (zestaw do siatkówki i koszykówki, bramki, elektroniczna tablica wyników, ławeczki, drabinki) i zaplecze socjalno-sanitarne. Realizacja części sportowej projektu (stanowiąca 63,86% powierzchni użytkowej rozbudowy szkoły) została objęta wnioskiem o dofinansowanie złożonym do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Sportowa Polska 2021.

Koszty zadania pn: „Budowa obiektu sportowego: sali gimnastycznej z zapleczem wraz z zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy” wraz z kosztami dokumentacji projektowej i nadzorem inwestorskim – oszacowano w wysokości 3 693 140 zł. Wnioskowane dofinansowanie (dostępne w ramach Programu w wysokości 33%), w przypadku pozytywnej oceny wniosku, wyniesie 881 568 zł. Pozostałe środki 2 811 572 zł stanowić będą wkład własny, który w części pokryje pozyskany na rozbudowę szkoły w Goszczy - Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (dla części sportowej 957 900 zł z przyznanej kwoty 1 500 000 zł).

Całkowity, szacunkowy koszt realizacji inwestycji, tj. części sportowej i dydaktycznej zamyka się kwotą 5 762 204 zł.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano w roku bieżącym, natomiast końcowy termin realizacji na dzień 31.10.2022 r.

2021-04-09