Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

27. Finał WOŚP w naszej gminie

Tradycyjnie już w drugą niedzielę stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty siódmy zagrała w całym kraju, również w naszej gminie, zbierając fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Po raz piętnasty nauczyciele ze szkoły w Luborzycy zorganizowali Sztab WOŚP, utworzony przez Annę Kramarz, Jolantę Wątorczyk, Agnieszkę Frączek-Prusak i Jolantę Basistę. Sztab jak co roku został zasilony w dniu zbiórki przez kilku innych nauczycieli, którzy komisyjnie przeliczali pieniądze zebrane do puszek przez wolontariuszy. W tym roku kwestowało 20 wolontariuszy- uczniów klas gimnazjalnych i klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Luborzycy oraz po 3 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Goszycach i Szkoły Podstawowej w Prusach. Od wczesnych godzin porannych pomimo niesprzyjającej pogody przed kościołami i kaplicami w naszej gminie pojawili się oznakowani wolontariusze z puszkami do kwestowania i uśmiechami na buziach, zbierając datki i rozdając serduszka. Tradycją stał się już popołudniowy happening organizowany dla mieszkańców w Centrum Kultury i Promocji. Wielu doznań artystycznych dostarczyły wszystkim obecnym występy taneczne młodych wychowanków CKiP, a także profesjonalne występy wokalistek. Całość występów dopełniła przeprowadzana w formie zabawy sprzedaż różnych gadżetów na rzecz WOŚP. Późnym popołudniem wolontariusze oddawali swoje puszki do sztabu, w którym komisja przeliczała ich zawartość. Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy naszej gminy mają wielkie serca i otwarte portfele: wolontariusze w puszkach zebrali łącznie prawie 16 tysięcy złotych .Tę kwotę powiększono o 1580 zł – tyle udało się uzyskać ze sprzedaży gadżetów WOŚP oraz gadżetów z rękodzieła przekazanych przez panie z „pięterka” i innych sponsorów. Na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazano kwotę 17443,10 zł. Biorąc pod uwagę fundusze zebrane przez wolontariuszy innych sztabów (informacje z fb) oraz kwotę uzyskaną przez Sztab Imprezy Zamkniętej w Łuczycach (informacje z fb) łatwo stwierdzić, że mieszkańcy naszej gminy zasilili WOŚP na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych kwotą ok. 22 tysięcy złotych.

 

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej w Luborzycy składa podziękowanie wszystkim, którzy „zagrali” w 27 Finale WOŚP, a szczególnie pracownikom CKiP, wolontariuszom i ich rodzicom, zaangażowanym nauczycielom oraz dyrekcji i pracownikom BSR w Kocmyrzowie.

 

Trochę historii... WOŚP na terenie gminy, bo piętnaście lat to taki jubileusz. W kolejnych finałach kwestowało ok. 200 młodych wolontariuszy-gimnazjalistów wspieranych przez rodziców i nauczycieli. Łącznie na przestrzeni tych 15 lat na konto Fundacji przekazaliśmy kwotę ponad 200 tysięcy złotych.

 

Pozdrawiam wszystkich byłych gimnazjalistów- wolontariuszy, którzy „grali” w Sztabie w Szkole w Luborzycy.

Szef sztabu - Anna Kramarz

 

Lista wolontariuszy WOŚP 2019

Matylda Łyko, Inga Łach, Anna Marzec, Natalia Zębala, Monika Urbanowska, Eliza Siudak, Marcelina Maleszak, Tomasz Bakalarz, Alicja Selega, Sandra Machnik, Aleksandra Wróblewska, Zuzanna Kudlańska, Gabriela Wójcik, Julia Duk, Jakub Kowalski, Alan Król, Dominika Wiśniowska, Wojciech Kułaga, Aneta Chytry, Karolina Zamojska, Jakub Popławski, Damian Stefańczyk, Wiktoria Bibuła, Oliwia Wójcik, Magdalena Rynczak, Aleksandra Bajger

 

 

 

 

2019-01-16