8 milionów złotych na przebudowę infrastruktury drogowej

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Edycja 8 na realizację inwestycji:

- Edycja 8: „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Kocmyrzów – Luborzyca”

W ramach zadania planuje się rozbudowę, przebudowę i zmianę nawierzchni publicznych dróg gminnych. Dofinansowaniem zostaną objęte odcinki dróg o najbardziej zniszczonej nawierzchni oraz przebiegające przez obszary o gęstej zabudowie, których przebudowa jest najpilniejsza. Zakres inwestycji przewiduje wykonywanie robót, w wyniku których następuje podwyższenie parametrów technicznych i eksploatacyjnych istniejącej drogi, wykonywanie robót przywracających pierwotny stan drogi lub podnoszący jej parametry techniczne oraz wykonanie właściwie działającego systemu odwodnienia poprzez budowę kanalizacji deszczowej i/lub wykonanie rowów odwadniających, oraz wykonanie poboczy dróg. Zadanie objęte będzie formułą „zaprojektuj i wybuduj”.

Przewidywana wartość zadania: 8 421 052,63 zł

Dofinansowanie: 8 000 000,00 (95%)

2024-03-15