Bezpłatna akcja czipowania psów

Elektroniczne znakowanie psów zwane popularnie czipowaniem to jedna z metod zapobiegania bezdomności zwierząt. Dzięki czipowaniu można szybko ustalić właściciela zagubionego psa. Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych, wprowadzany jest pod skórę w szyję lub między łopatkami zwierzęcia.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, posiadających psy do uczestnictwa w akcji bezpłatnego czipowania psów. Zadanie to będzie wykonywane w ramach realizacji Gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca na rok 2019 .

Elektroniczne znakowanie psów w 2019r. będzie wykonywane w ramach umowy zawartej z Gabinetem Weterynaryjnym "LIDERWET" lek. wet. Mariusz Czerwonka w Słomnikach. Warunkiem skorzystania z darmowego zaczipowania psa jest, złożenie przez właściciela zwierzęcia w Urzędzie Gminy na dzienniku podawczym wniosku o darmowe czipowanie psa. Po zweryfikowaniu danych zawartych we wniosku, pracownik urzędu przekazuje informację o możliwym terminie wizyty w gabinecie weterynaryjnym.

Wnioski o bezpłatne czipowania psów dostępne są w Urzędzie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, II piętro p. 32 oraz na stronie internetowej UG: wniosek do pobrania

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 12 387 14 10 wew. 16.

2019-04-18