Ćwiczenia strażackie w Goszczy

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. w kompleksie leśnym w Goszczy odbyły się ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze, w których uczestniczyły jednostki OSP Gminy Kocmyrzów – Luborzyca wraz z Grupą Poszukiwawczo- Ratowniczą OSP Goszcza, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 7 KM PSP w Krakowie, służby Nadleśnictwa Miechów oraz Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego Urzędy Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Obserwatorami ćwiczeń w Goszczy byli: nadbrygadier Stanisław Nowak, pełniący w latach 2016 -2017 funkcję Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie oraz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca druh Marek Jamborski.

Głównymi celami tegorocznych ćwiczeń były m.in.: doskonalenie współpracy pomiędzy jednostkami PSP i OSP, szczególnie w zakresie taktyki gaszenia pożaru lasu oraz działań poszukiwawczo – ratowniczych prowadzonych na obszarach kompleksów leśnych z wykorzystaniem psów tropiących. Ponadto, ćwiczenia w Goszczy służyły dalszemu usprawnieniu współpracy strażaków ze służbami Nadleśnictwa Miechów oraz Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego.

Po zakończeniu ćwiczeń ich podsumowania oraz oceny dokonali: nadbrygadier Stanisław Nowak, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP druh Marek Jamborski oraz aspirant Norbert Gręda z JRG 7 KM PSP w Krakowie.

2019-09-02