Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Czasowe zawieszenie obsługi bezpośredniej w Urzędzie Gminy !

Szanowni Mieszkańcy,

W najbliższym czasie bądźmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i najbliższych, ale również współodpowiedzialni za skuteczność wszelkich podejmowanych działań prewencyjnych.

Decyzją Rządu wprowadzono stan epidemii w Polsce, wobec powyższego, także na terenie naszej gminy, czasowo:
- zamknięte zostały placówki oświatowe (przedszkola, szkoły, żłobek),
- zawieszono funkcjonowanie Centrum Kultury i Promocji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

Z uwagi na dużą liczbę osób, które na co dzień odwiedzają urząd i związane z tym ryzyko potencjalnego zagrożenia zarażeniem wirusem - w trosce o Państwa zdrowie, a także zdrowie pracowników Urzędu Gminy, zdecydowaliśmy również o czasowym wyłączeniu obsługi bezpośredniej mieszkańców od 16 marca 2020 r. do odwołania.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą, aby w sprawach pilnych kontaktować się z urzędem przede wszystkim telefonicznie - 12 387 14 10 oraz mailowo:

info@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl

Od 16 marca przy głównym wejściu do budynku Urzędu Gminy będzie umieszczona skrzynka, w której będą mogli Państwo zostawiać korespondencję do Urzędu Gminy.

Wyjątkiem będzie bezpośrednia obsługa przez pracowników Urzędu Stanu Cywilnego i Ewidencji Ludności po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: USC 12 387 14 10 wew. 21 lub Ewidencja Ludności 12 387 11 77.

Proszę także, by wszystkie apele służb sanitarnych o zachowanie ostrożności traktować bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Zwłaszcza okres przerwy w zajęciach szkolnych - do 10 kwietnia 2020 r. - prosimy rozumieć nie jako czas wolny, ale okres przebywania dzieci i młodzieży w domach, minimalizując ich pobyt w miejscach publicznych.

Zwracam się także z apelem do Was Szanowni Mieszkańcy, abyście w tym trudnym okresie zwrócili szczególną uwagę na osoby w swoim najbliższym otoczeniu, zwłaszcza starsze lub samotne i w miarę możliwości udzielili im wsparcia lub zgłosili taką potrzebę do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod nr tel. 12 387 11 71.

Powyższe ograniczenia w przyjmowaniu interesantów dotyczą również jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy tj:
– CZE tel. 12 387 11 76
– GOPS tel. 12 387 11 71
– ZGK tel. 12 387 10 35

Bądźmy w tym trudnym czasie odpowiedzialni i wyrozumiali.

Marek Jamborski
Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

2020-03-14