Realizując działania pomocowe związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Kocmyrzów-Luborzyca: Goszcza, Łuczyce, Karniów, w ramach współpracy jednostek ochrony przeciwpożarowej z samorządem lokalnym, wzięły udział w akcji dezynfekcji przystanków autobusowych we wszystkich miejscowościach naszej gminy.

Pomoc druhów strażaków, po zadysponowaniu przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, polegała na odkażeniu wiat przystankowych środkiem dezynfekcyjnym, przy wykorzystaniu specjalnych przenośnych opryskiwaczy spalinowych.

Podczas realizacji czynności dezynfekcyjnych, członkowie OSP zabezpieczeni byli we wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej. Celem akcji było zminimalizowanie zagrożenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 mieszkańców gminy korzystających ze środków komunikacji zbiorowej.

2021-03-08