Dofinansowanie w ramach konkursu „Kapliczki Małopolski"

Sejmik Województwa Małopolskiego Uchwałą Nr XXIII/321/20 z dnia 1 lipca 2020 r. udzielił Gminie Kocmyrzów-Luborzyca pomocy finansowej na realizację zadania pn. „Kompleksowe prace konserwatorsko-budowlane przy kapliczce Matki Boskiej w Baranówce z 1864 r. na terenie Zespołu Dworskiego z 1926 r.” w ramach konkursu pn. „Kapliczki Małopolski 2020”.

Szacowany koszt rewitalizacji kapliczki: 38 610,70 zł., przyznana kwota dotacji: 15 000,00 zł.

W trosce o zachowanie naszego dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń na dofinansowanie zadań związanych z podejmowaniem prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkowych kapliczkach, figurach świętych, czy przydrożnych krzyżach Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 500 tys. złotych. Wsparcie otrzyma 46 jednostek samorządu terytorialnego, w tym nasza Gmina.

2020-07-03