DRUGI GMINNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

10 grudnia br. na parkingu obok urzędu gminy odbył się Drugi Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Głównym organizatorem kiermaszu było Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie - Luborzycy pod honorowym patronatem Wójta Gminy i Przewodniczącej Rady Gminy   Kocmyrzów - Luborzyca.

Drugi Kiermasz Bożonarodzeniowy przebiegł w tematyce Królowej Lodu, ze swoimi pomocnikami. Nie zabrakło także Mikołaja i Mikołajek. Na specjalnie na ten dzień przygotowanej scenie wystąpiły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych działających w naszej gminie oraz najmłodsi artyści z przedszkoli samorządowych, którzy zaprezentowali obecnym na kiermaszu kolędy, pastorałki oraz świąteczne inscenizacje. Piękny występ zaprezentowały Panie opiekunki ze Żłobka Małe Misie wraz z swoimi wychowankami. Dzieci i dorosłych uczestników kiermaszu świątecznymi upominkami i słodkościami obdarowywał Mikołaj i Królowe lodu z pomocnikami.

Podczas kiermaszu na ponad dwudziestu stoiskach można było zakupić wspaniałe świąteczne ozdoby, ręcznie wykonane stroiki, wyroby rękodzielnicze naszych lokalnych artystów, a także naturalne produkty spożywcze takie jak ciasta, naleśniki, bigos i miody naturalne.

Podczas Drugiego Gminnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego ogłoszone zostały wyniki konkursu na najpiękniejszą Wioskę Świętego Mikołaja.

Jury konkursu w którym znaleźli się wystawcy z wczorajszego kiermaszu oraz Przewodnicząca Rady Małgorzata Doniec, przyznało pierwsze miejsce wiosce wykonanej przez Rodzinę Jedynaków, drugie miejsce należało do Laury i Angeliki Wilk, a trzecie do Emilki Nowak. Jury konkursowe uznało wszystkie wioski za tak piękne, ciekawe i różnorodne, że postanowiono je nagrodzić bonami na zakup choinek świątecznych.

Dziękujemy naszym wspaniałym i wytrwałym Wystawcom, którzy pomimo zimowej aury byli z nami do końca! Dziękujmy także wszystkim, którzy przybyli na nasz kiermasz, a dokonując zakupów wsparli lokalnych artystów i przedsiębiorców. Cieszymy się, że tego dnia nie zabrakło śpiewu kolęd i pastorałek dzięki naszym młodym mieszkańcom i ich wychowawcom. Dziękujemy także Ochotniczym Strażom Pożarnym z Czulic, Łuczyc i Goszczy oraz zaprzyjaźnionym osobom i firmom za pomoc organizacyjną podczas wydarzenia. Tego dnia było radośnie i świątecznie.

2024-03-15