EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 16.09.2019-22.09.2019

Gmina Kocmyrzów - Luborzyca włączyła się w promowanie działań na temat Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zachęcając mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej, a w szczególności z nowo powstałych parkingów park&ride, gdzie przeprowadzono akcje informacyjne z mieszkańcami na temat ochrony powietrza i ETZT. Zrealizowano także zajęcia edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców gminy wraz z konkursem pt. "Jak podróżować nie trując środowiska ?".
Ekodoradca Gminy Kocmyrzów – Luborzyca odbyła w tym tygodniu wizyty w przedszkolach, w ramach których przeprowadziła pogadanki wraz z prezentacją multimedialną na temat Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, szkodliwości transportu dla środowiska i alternatywnych rozwiązań . W ramach tych działań dzieci stworzyły prace pokazujące alternatywne możliwości podróżowania przyjazne dla środowiska, za co zostały nagrodzone gadżetami nadesłanymi z Ministerstwa Infrastruktury jak również zakupionymi przez Urząd Gminy w ramach programu LIFE.
Zakończeniem ETZT jest „Dzień bez samochodu” przypadający na 22.09.2019 r., w którym to obowiązuje darmowa komunikacja miejska na terenie miasta Krakowa i Gminy Kocmyrzów – Luborzyca.

2019-09-20