Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca po raz kolejny włączyła się do kampanii – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w dniach od 16 do 22 września 2021r. z inicjatywy Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu.

W tych dniach Ekodoradcy z Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca  zorganizowali szereg akcji edukacyjno-promocyjnych w przedszkolach oraz na parkingach „Parkuj i jedź”
w Baranówce oraz Łuczycach.

W tym roku hasło przewodnie to „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Celem kampanii jest promowanie ekologicznych form mobilności oraz zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń co będzie miało wpływ na poprawę jakości powietrza, oszczędność pieniędzy i czasu, poprawę zdrowia fizycznego
i psychicznego oraz bezpieczeństwa na drogach.

22 września to był „Dzień bez Samochodu” – w tym dniu zachęcając mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej i parkingów park&ride w naszej Gminie, przeprowadzono akcje informacyjne z mieszkańcami na temat ochrony powietrza i ETZT.

W ramach kampanii odwiedziliśmy przedszkole „Wesoła Gromadka” w Dojazdowie oraz Samorządowe Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Luborzycy, gdzie grupy 6 latków (zerówka) przygotowały wraz z wychowawcami prace dotyczące ekologicznych środków transportu, na pracach znalazły się m.in. rowery, hulajnogi, rolki. Dzieci zostały pouczone jak najlepiej zadbać o środowisko i jak postępować by nie zanieczyszczać powietrza. Nasi najmłodsi mieszkańcy z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, za prace konkursowe zostali nagrodzeni upominkami.

2021-09-27