Gminny system gospodarowania odpadami w trakcie epidemii

Przypominamy, iż w tym trudnym dla nas wszystkich okresie epidemii, pomimo czasowego zamknięcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kocmyrzowie, pozostałe elementy gminnego systemu zagospodarowania odpadów komunalnych, funkcjonują normalnie, tj. zgodnie z harmonogramami.

Podkreślamy, iż tak jak do tej pory, część odpadów deponowanych na PSZOKU (frakcje segregowane) jest odbierana sprzed posesji. Zgodnie z harmonogramem odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzęt RTV-AGD także zostaną odebrane w ramach tzw. wystawki w miesiącach kwiecień i maj. Pragniemy zapewnić, iż pozostałe odpady powstające w ramach funkcjonowania gospodarstwa domowego będą mogły zostać przekazane do PSZOK zaraz po jego ponownym uruchomieniu.

Biorąc pod uwagę powyższe, ilość odpadów wprowadzonych do ww. systemu ostatecznie nie ulegnie zmniejszeniu, jedynie część frakcji zostanie przejęta z pewnym opóźnieniem.

2020-04-10