Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Informacja Stowarzyszenia Metropolii Krakowskiej

Przekazujemy informację Stowarzyszenia Metropolia Krakowska.
"Szanowni Państwo,
podczas dzisiejszego Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Metropolia Krakowskiej podpisana została PETYCJA GMIN METROPOLII KRAKOWSKIEJ do PREMIERA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ o zwiększenie środków finansowych dla Polskiej Spółki Gazownictwa na budowę przyłączy gazowych do budynków mieszkalnych.
Petycja stanowi odpowiedź na informacje, że środki inwestycyjne Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych i PSG nie posiada aktualnie źródeł finansowania dla kolejnych inwestycji.
Gminy Metropolii Krakowskiej prowadzą aktywne działania na rzecz poprawy jakości powietrza m.in. poprzez realizację projektów wspierających likwidację kotłów bezklasowych oraz aktywne działania w celu wdrożenia zapisów uchwały antysmogowej dla Województwa Małopolskiego zakazującej użytkowania kotłów węglowych do 1 stycznia 2023 r. Brak możliwości realizacji przyłączy gazowych, w znacznym stopniu obniży tempo wymiany kotłów, a co za tym idzie przekreśli szansę na poprawę jakości powietrza w regionie!"
W załączeniu pełna informacja dotycząca petycji oraz jej treść.

2022-01-20