Kompleksowe Badania Ruchu - P&R Łuczyce i Baranówka

W związku z zawarciem pomiędzy Centrum Badań Marketingowych Indicator Sp. z o.o. oraz Gminą Miejską Kraków umowy, której przedmiotem jest przeprowadzenie badań ankietowych podróży w ramach Kompleksowych Badań Ruchu w Krakowskim Obszarze Metropolitalnym 2023, na terenie parkingów P&R zostaną przeprowadzone badania przez ankieterów.

Kompleksowe Badania Ruchu (KBR) stanowią podstawowe narzędzie do pozyskania danych na temat podróży mieszkańców, przemieszczeń towarów, a także ruchu stanowiącego wynik tych zjawisk.

Celem jest zdobycie wiedzy w zakresie aktualnych przemieszczeń ludzi i towarów (liczby podróży/przejazdów, rozkładu przestrzennego, podziału zadań przewozowych), a przez to uzyskanie niezbędnych danych do: racjonalnego planowania systemu transportu w mieście, optymalnego kształtowania systemu transportu publicznego, podejmowania właściwych decyzji związanych z systemem transportu w Krakowie, także w kontekście zbliżającej się nowej perspektywy pozyskiwania środków Unii Europejskiej na przedsięwzięcia transportowe, kształtowania oferty transportowej w nawiązaniu do preferencji mieszkańców, kreowania działań na rzecz realizacji Polityki Transportowej, weryfikacji założeń Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Metropolii Krakowskiej, budowy komputerowego modelu transportowego Miasta Krakowa.

Miejskie parkingi P+R, na których zaplanowane zostało badanie: Czerwone Maki P+R, Nowy Bieżanów P+R, Kurdwanów P+R, Mały Płaszów P+R, Swoszowice P+R, Mydlniki Wapiennik P+R. Parkingi P+R zlokalizowane w gminach ościennych: Wieliczka Park, Zabierzów, Skawina, Podłęże Północ i Podłęże Południe, Słomniki, Łuczyce, Baranówka, Michałowice.

Wywiady prowadzone będą w dni powszednie (wtorek, środa, czwartek) w godzinach od 6:00 do 9:00, w tym także w uzasadnionych przypadkach w szczycie popołudniowym między godziną 15:00 a 17:00.

Ankiety będą prowadzone przez co najmniej jednego ankietera, posiadającego imienny identyfikator, metodą CAPI lub PAPI (na urządzeniu mobilnym lub ankieta w wersji papierowej).

2024-03-15