Konkurs FIO - Małopolska Lokalnie

FIO Małopolska Lokalnie - Północ kolejna edycja konkursu dla społeczników

Szukamy najlepszych pomysłów na innowacyjne projekty społeczne oraz na przemyślane projekty rozwojowe dla organizacji. W zamian oferujemy dofinansowanie i wiedzę w ramach konkursu FIO Małopolska Lokalnie - Północ prowadzonego przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych.

29 marca 2019 roku na terenie Krakowa oraz powiatów krakowskiego i wielickiego rozpoczyna się nabór pomysłów do konkursów na:

- projekt społeczny - realizujący innowacyjny pomysł na rzecz dobra wspólnego w społeczności lokalnej. Jest to konkurs dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych lub grup samopomocowych.

Dofinansowanie projektów wynosi do 3000 tysięcy złotych na każdy projekt.

- projekt rozwojowy - umożliwiający rozwój organizacji. Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych.

Dofinansowanie projektów wynosi do 5000 tysięcy złotych na każdy projekt.

W konkursach mogą wziąć udział:

• grupy nieformalne - nie mniej niż 3 osoby pełnoletnie,

• grupy samopomocowe - grupy nieformalne, których działania skierowane są na pokonywanie problemów i zmianę warunków,

• młode organizacje pozarządowe - wpisane do KRS nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

W tej edycji "FIO Małopolska Lokalnie - Północ" ważny jest pomysł i edukacja, dlatego wnioskodawcy będą mogli liczyć na wsparcie edukacyjne zarówno na etapie aplikowania w konkursie (szkolenia z pisania wniosków, doradztwo, konsultacje wniosków) jak i na etapie realizacji zadań (doradztwo, spotkania wdrożeniowe, spotkania sieciujące).

Do 30 kwietnia trwa pierwszy etap konkursów. W tym czasie wnioskodawcy wypełniają wniosek, w którym opisują swój projekt i składają go w generatorze. Następnie, wszyscy wnioskodawcy, którzy przejdą ocenę formalną, zostaną zaproszeni na rozmowę z komisją konkursową. Spotkanie wnioskodawców z komisją konkursową będzie miało na celu uzupełnienie złożonych wniosków
o informacje pozwalające operatorom na lepsze poznanie uczestników konkursów i ich pomysłów.

Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy zostaną otoczeni pomocą opiekuna projektu i wsparciem animacyjnym. Będą mogli skorzystać z edukacyjnych spotkań sieciujących, na których zdobędą wiedzę z dziedzin związanych z pracą społeczną i będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami z innymi społecznikami.

Dzięki takiej wspólnej pracy zwycięzcy konkursów otrzymają nie tylko dofinansowanie, ale też zdobędą umiejętności, które pozwolą im skutecznie ubiegać się o kolejne środki i dobrze zrealizować następne projekty.

Więcej informacji można znaleźć na:

www.malopolskalokalnie.pl

oraz uzyskać na spotkaniach informacyjnych.

Spotkania dla mieszkańców Krakowa oraz powiatów krakowskiego i wielickiego:

• 01 kwietnia 2019 (poniedziałek), godzina 17.00, Urząd Gminy Iwanowice, Iwanowice Włościańskie 99;

• 02 kwietnia 2019 (wtorek), godzina 18.00, Miejskie Centrum Dialogu, ul Bracka 10, Kraków;

• 04 kwietnia 2019 (czwartek), godzina 17.30, Starostwo Powiatowe w Wieliczce, ul Rynek Górny 2, Wieliczka;

• 08 kwietnia 2019 (poniedziałek), godzina 17.00, Urząd Miasta i Gminy w Skale, Rynek 29, Skała;

• 09 kwietnia 2019 (wtorek). godzina 17.00, Urząd Miasta i Gminy Skawina, ul. Rynek 12, Skawina.

Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu telefonicznie pod nr 790 346 928

lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: dorota.kobylec@bis-krakow.pl

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „FIO Małopolska Lokalnie – Północ” dofinansowany został ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Gminy Miejskiej Kraków. Partnerzy projektu to Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie.

2020-01-07