Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Stowarzyszenie „Gmina Aktywna +” informuje, iż w dniu 15 października 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Gmina Kocmyrzów-Luborzyca w obiektywie”.

Na konkurs wpłynęło 79 fotografii, za co ich autorom serdecznie dziękujemy.

Komisję Konkursową, która oceniała nadesłane na konkurs fotografie tworzyli: Agnieszka Świat – fotograf, Danuta Sokół – Przewodnicząca Rady Seniorów, Joanna Hankus i Sylwia Kot – reprezentujące Urząd Gminy oraz Radosław Zębala – Radny Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Przewodnicząca konkursowego jury pani Agnieszka Świat to ceniony fotograf, zdobywca licznych prestiżowych nagród i wyróżnień. Otrzymała ona wyróżnienie m.in. w międzynarodowym konkursie Child Photo Competition pt. „Close-up”, jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Portret”. Należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego i Nowohuckiego Centrum Kultury, do którego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy.

Członkowie Komisji konkursowej po szczegółowej weryfikacji zgłoszonych prac zarówno pod względem formalnym, artystycznym oraz merytorycznym zdecydowała o poddaniu ocenie wszystkich nadesłanych prac. Ostatecznie Komisja po długotrwałych obradach jednogłośnie postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce zdobyło zdjęcie pt. „Cisza” , autor Małgorzata Grzegorzewska-Hiczwa

II miejsce zdobyło zdjęcie pt. „Domki w Maciejowicach”, autor Joanna Dąbrowska

III miejsce zdobyło zdjęcie pt. „Ludzie z pasją dają więcej...” autor Teresa Sykała

Dodatkowo Komisja postanowiła wyróżnić zdjęcia:

1.„Zaproszenie do środka”, autor - Małgorzata Grzegorzewska-Hiczwa

2.„Żywa Pocztówka”, autor - Kornelia Zamojska

3„Święty Jan o zachodzie słońca”, autor - Bożena Rosiek

4.„Zuzula” (Kukułka), autor - Grzegorz Burzyński

5. ex: „Bitwa o Kraków" (rekonstrukcja), autor - Sławomir Mikiewicz oraz „KGW Kocmyrzów”, autor - Michał Gomółka

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w Centrum Kultury i Promocji Baranówka w dniu 11 listopada 2019 roku, podczas Święta Niepodległości. Również w tym dniu będzie można zobaczyć wystawę konkursowych prac.

Pragniemy ponadto poinformować, iż spośród zgłoszonych zdjęć zostanie przygotowany album pt . „ Gmina Kocmyrzów- Luborzyca w obiektywie” promujący Gminę Kocmyrzów- Luborzyca, w ramach grantu przyznanego Stowarzyszeniu „Gmina Aktywna+” przez LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.

Stowarzyszenie „Gmina Aktywna+” składa podziękowanie członkom Komisji Konkursowej oraz Centrum Kultury i Promocji w Baranówce za wkład i pomoc w realizacji w.w projektu.

Prace nagrodzone w konkursie:

Zdjęcia wyróżnione:

2019-10-17