Konkurs Małopolska Wieś 2019

27 września 2019 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - Małopolska Wieś 2019.

W zaszczytnym gronie tegorocznych laureatów znalazła się miejscowość z naszej gminy. W kategorii Małopolska Wieś w Sieci wyróżnienie otrzymało sołectwo Luborzyca.

Jest nam bardzo miło, że profil fb Kocmyrzów - Luborzyca i Przyjaciele znalazł uznanie w gronie kapituły konkursu.

Dziękujemy Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu oraz Wicemarszałkowi Łukaszowi Smółce za zaproszenie i organizację tak uroczystego wydarzenia, motywującego i inspirującego do dalszych działań na rzecz lokalnych społeczności.

Nagrodę odebrały Radna Gminy Katarzyna Konewecka-Hołój wraz z członkinią rady sołeckiej Luborzycy Magdą Gałązką z rąk: Pani Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich - Anny Glixelli oraz Sekretarza Urzędu Marszałkowskiego Pana Wojciecha Piech.

Pomoc finansowa w wysokości 4000,00 zł udzielona sołectwu ze środków Województwa Małopolskiego decyzją Mieszkańców przeznaczona zostanie na realizację zadania pn.: „Nie dewastuję- wspólne szanuję” obejmującego zakup zestawu do monitoringu oraz doświetlenie terenu zielonego przy Szkole Kocmyrzów I z siedzibą w Luborzycy.

2019-10-01