Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Korzystniejsza komunikacja między Rawałowicami i Krakowem

Dodatkowe kursy autobusów linii 262 na linii Kraków-Czyżyny- Rawałowice pomogą mieszkańcom gminy Kocmyrzów-Luborzyca usprawnić dojazd do miasta. W dni robocze częstotliwość zwiększy się do dziesięciu kursów dziennie, w weekendy autobusy tej linii będą kursować pięć razy.

„Zwiększenie częstotliwości przejazdów na tej trasie pozwoli na bardziej elastyczny dojazd do Krakowa. Im więcej kursów tym łatwiej dopasować je do swoich potrzeb. Gmina się rozrasta, przybywa nowych mieszkańców ,rozwijają się miejscowości, rozwój komunikacji to jedna z najważniejszych potrzeb w obecnym czasie.”- powiedział Marek Jamborski, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Na linii obowiązują ulgi stosowane w aglomeracji krakowskiej, w tym darmowe przejazdy uczniów szkół podstawowych i seniorów po 70 roku życia. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 26 lutego. Na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca jeździ 9 linii. Najbardziej obciążone w godzinach szczytu to :202, 212, 222 i 232. Rocznie Urząd Gminy dopłaca z budżetu do komunikacji około miliona trzystu tysięcy zł.

Rozkład jazdy
https://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&linia=262

https://dziennikpolski24.pl/gmina-kocmyrzowluborzyca-beda-dodatkowe-kursy-aglomeracyjnej-linii-262-autobus-ma-jezdzic-takze-w-weekendy/ar/c1-16066355

 

2022-05-05