Małopolski Dzień Smorządu Terytorialnego

9 maja obchodzony jest Małopolski Dzień Samorządu Terytorialnego .

Dzień ten został ustanowiony 22 lat temu przez Sejm RP. To uhonorowanie pracy wszystkich samorządowców i pracowników samorządowych gmin, powiatów i województw.

Samorządowcy z Małopolski spotkali się wczoraj u swojej patronki- św. Kingi w Gminie Stary Sącz.

W programie wydarzenia zaplanowano między innymi wręczenie wyróżnień dla samorządowców z okazji 25-lecia Polskich Regionów, uhonorowanie 19 Wójtów i Burmistrzów pełniących swoją funkcję od ponad 25 lat w tym także Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marka Jamborskiego, wraz z włodarzami z takich gmin jak: Gmina Bolesław (Powiat Dąbrowski), Gmina Borzęcin, Gmina Budzów, Gmina Charsznica, Gmina Gromnik, Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Gmina Kamienica, Gmina Koszyce, Gmina Książ Wielki, Gmina Lipinki, Gmina Moszczenica, Gmina Nawojowa, Gmina Nowy targ, Gmina Olesno, Gmina Racławice, Gmina Siepraw, Gmina Sułoszowa, Gmina Zielonki.

Wydarzenie organizowane było przez Marszałka Województwa Małopolskiego Witoldaa Kozłowskiego, Gminę Stary Sącz oraz Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

2024-03-15