Nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców gminy

W Kocmyrzowie przy ulicy Centralnej 115 obok placu zabaw, biblioteki i siedziby klubu „Senior Plus” uruchomiona została tężnia solankowa. Z racji swojego usytuowania będzie znakomitym miejscem spotkań i integracji mieszkańców w każdym wieku.
Budowa gminnej tężni kosztowała 50 tys. zł. Z budżetu województwa małopolskiego dofinansowano 70% inwestycji, w ramach tworzenia prozdrowotnych stref aktywności (35 tys. zł). Pozostałą cześć - 15 tys. zł. pochodziło z budżetu gminy.

Inhalacje solankowe wpływają korzystnie na układ oddechowy, wspomagają leczenie astmy, alergii, ale także mają pozytywny wpływ na tarczycę. Solanka nawilża górne drogi oddechowe i jest bezpieczna dla wszystkich osób bez względu na wiek.

Zapraszamy do korzystania.

2022-04-26