Nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych!

Informujemy, że z dniem 1 marca 2022 r. wchodzi w życie nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca informuje, iż na dzień 1 marca 2022 r. bez zmian pozostaje stawka opłaty za gospodarowanie odpadami i termin jej uiszczania.

Również indywidualne numery kont, na które Państwo dokonują wpłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie ulegają zmianie w bieżącym roku.

W związku z powyższym Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, nie będzie dostarczał mieszkańcom Informacji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2022 rok („blankietów wpłat”). Mieszkańcy, którzy będą potrzebować takich zawiadomień w wersji papierowej, mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca: do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, pok. 25, II piętro w godzinach pracy Urzędu.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca opłata uzależniona jest od ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe.

Zgodnie z Uchwałą Nr XXII/200/2021 Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca z dnia 11 lutego 2021 r.
w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca:

• miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 33 zł.
    od jednego mieszkańca;

• istnieje możliwość zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
    dla właścicieli, którzy kompostują bioodpady w przydomowych kompostownikach
    w wysokości 4 zł. miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość;

• jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych
    w sposób selektywny podwyższona opłata wynosi 66 zł. za jednego mieszkańca.

Uprzejmie przypominamy, że:

• opłata wnoszona będzie przez właścicieli nieruchomości bez wezwania, w łącznej wysokości za 3 miesiące kalendarzowe w następujących terminach:

• za styczeń, luty i marzec – do dnia 15 marca danego roku

• za kwiecień, maj i czerwiec – do dnia 15 maja danego roku

• za lipiec, sierpień i wrzesień – do dnia 15 września danego roku

• za październik, listopad i grudzień – do dnia 15 listopada danego roku

• wpłaty można dokonywać: przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego, w kasie Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca lub u Sołtysa

• opłata wyliczana jest na podstawie danych zawartych w deklaracji – iloczynu stanowiącego liczbę osób zamieszkałych oraz stawki opłaty miesięcznej

• deklaracja jest formą samoopodatkowania i stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego w przypadku nie uiszczania w gminie zadeklarowanej kwoty lub w przypadku jej zaległości;

• w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty
    za gospodarowanie odpadami komunalnymi, właściciel nieruchomości winien złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym nastąpiła zmiana.

Inne zmiany:

Od nowego roku 2022 zgodnie z Uchwałą Nr XXXII/302/2022 Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca z dnia 31 stycznia 2022 r.:

• bioodpady odbierane od właścicieli nieruchomości podlegają limitowi do 10 worków odpadów biodegradowalnych na 1 odbiór, zgodnie z ustalonym harmonogramem; (bioodpady dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kocmyrzowie, będą nadal odbierane od mieszkańców naszej gminy, bez limitu)

• w obrębie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wprowadzono limit odbioru odpadu jakim są zużyte opony do 20 cali dla samochodów osobowych, do            8 sztuk na rok dla gospodarstwa domowego

• w obrębie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wprowadzono limit odbioru odpadów budowlanych i rozbiórkowych wynoszący do 500 kg na rok dla gospodarstwa domowego

2022-02-14