Otwarcie nowego parkingu w centrum Kocmyrzowa

21 października 2019 r. oficjalnie oddano do użytku zlokalizowany w centrum Kocmyrzowa, trzeci w naszej gminie, parking typu Park&Ride.

Na nowo otwartym parkingu znajdują się 72 miejsca postojowe (w tym 12 dla niepełnosprawnych) oraz wiata rowerowa na 20 stanowisk. Projekt realizowany był z pomocą finansową Unii Europejskiej w ramach RPO WM na lata 2014-2020 w formule Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Stowarzyszenia Metropolia Krakowska. Koszt jego wykonania wyniósł: 1 588 378,78 zł brutto, a dokumentacja projektowa – 22 858 zł, dofinansowanie UE wyniosło 85% kosztów projektu.

W uroczystości otwarcia nowego parkingu uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Ireneusz Raś, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Jerzy Muzyk, Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska Daniel Wrzoszczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne Małgorzata Duży, Wójt Gminy Koniusza Wiesław Rudek oraz Radni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych naszej gminy, a także pracownicy Urzędu Gminy odpowiedzialni za realizację ww. inwestycji. Uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali wspólnie: poseł na Sejm RP Ireneusz Raś, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Jerzy Muzyk, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska Daniel Wrzoszczyk, Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Małgorzata Doniec, Radny Kocmyrzowa Jan Małota oraz wykonawca inwestycji pan Wiesław Struzik.

Relacja TVP Kraków:

2019-10-21