Otwarcie nowej sali gimnastycznej przy S.P. w Karniowie

W dniu dzisiejszym tj. w czwartek 28 października 2021 roku została uroczyście otwarta nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem oraz boiska o sztucznej nawierzchni przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie. Koszt realizacji ww. inwestycji wyniósł -2 895 779 PLN (brutto), w tym pozyskane dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu „Sportowa Polska – edycja 2020” to kwota 1 318 700 PLN.

Otwarcie nowego obiektu sportowego w naszej gminie, rozpoczęło się od uroczystego poloneza wykonanego przez najmłodszych uczniów SP w Karniowie. Następnie przybyłych do Karniowa zaproszonych Gości powitali Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Karniowie Aneta Zięcik -Dziuba. Wśród obecnych na czwartkowej uroczystości Gości byli m.in.: Maciej Michałowski – Dyrektor Biura Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, Elżbieta Burtan – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska, a zarazem Wójt Gminy Zabierzów, Daniel Wrzoszczyk – Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska, Piotr Serafin- Prezes Małopolskiej Hodowli Roślin, Radny Powiatu Krakowskiego – Włodzimierz Tochowicz, Paweł Knafel – Burmistrz Miasta i Gminy Słomniki, Józef Rysak – Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Antoni Rumian – Wójt Gminy Michałowice, Wiesław Rudek- Wójt Gminy Koniusza, Radni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca tej i poprzedniej kadencji wraz z jej Przewodnicząca Małgorzatą Doniec, Stanisław Nowak – generał Państwowej Straży Pożarnej, Zbigniew Wawro – Prezes Zarządu Gminnego ZOSP Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, Komendant Gminny ZOSP- Andrzej Szwajca, Prezes OSP Karniów – Rafał Kozik, Prezes OSP Głęboka – Marek Majewski, Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach – Marek Kyzioł, proboszcz parafii w Czulicach ksiądz Kazimierz Szarek, Danuta Sokół – Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów, byli i obecni Sołtysi Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, przedstawiciele Rady Rodziców SP w Karniowie, Dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, Wiesław Wójcik – Zastępca Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Anna Szymczyk-Sierak – Sekretarz Gminy i Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją, Kornelia Łakomy – Skarbnik Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji – Agnieszka Brodowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Elżbieta Turek, Anna Kurowska - Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Kocmyrzowie, Sabina Sitko – Dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Kocmyrzowie, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Karniowa, Czulic i Głębokiej, „Przyjaciele Szkoły” pani Weronika Zemełka i pan Krzysztof Machnik, Rada Rodziców SP w Karniowie wraz z jej Przewodniczącą Anetą Caba, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele firm, które realizowały zadanie budowy nowej sali gimnastycznej w Karniowie, grono pedagogiczne szkoły, pracownicy Urzędu Gminy.

Po zakończonym powitaniu głos zabrał Wójt Gminy Marek Jamborski, który przedstawił zebranym szczegółowe dane o nowo powstałym obiekcie oraz historię podjętych działań, które w efekcie doprowadziły do czwartkowej uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem oraz boiska o sztucznej nawierzchni. Dopełnieniem wystąpienia pana Wójta była wypowiedź Dyrektor SP w Karniowie Anety Zięcik – Dziuba o roli jaką nowo powstały obiekt sportowy odgrywał będzie w procesie edukacyjnym i wychowawczym dzieci i młodzieży. Następnie, po wystąpieniach Wójta oraz Dyrektor szkoły, nastąpiła najważniejsza chwila uroczystości w Karniowie. Było nią przecięcie symbolicznej wstęgi, którego wspólnie dokonali: Maciej Michałowski – Dyrektor Biura Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, Marek Jamborski – Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Małgorzata Doniec – Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Aneta Caba – Przewodnicząca Rady Rodziców, Angelika Wilk – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkoły w Karniowie oraz Aneta Zięcik-Dziuba – Dyrektor SP im. Adama Mickiewicza w Karniowie.

Po zakończeniu tej części ceremonii otwarcia, proboszcz parafii w Czulicach ksiądz Kazimierz Szarek dokonał uroczystego poświęcenia nowej sali gimnastycznej. Następnie zaś miało miejsce przekazanie symbolicznego „Klucza” do budynku nowej sali Dyrektor Anecie Zięcik-Dziuba przez Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marka Jamborskiego.

W dalszej części uroczystości Dyrektor Aneta Zięcik-Dziuba wręczyła wiązanki kwiatów oraz przekazała wyrazy wdzięczności i podziękowania: panu Maciejowi Michałowskiemu - Dyrektorowi Biura Ministra Infrastruktury, pani Halinie Cimer - Małopolskiemu Wicekurator Oświaty, panu Markowi Jamborskiemu – Wójtowi Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, pani Małgorzacie Doniec – Przewodniczącej Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, panu Łukaszowi Palus – generalnemu wykonawcy obiektu, jako wyraz podziękowania za ich działalności na rzecz rozwoju szkoły w Karniowie.

Z kolei krótkie wystąpienia gratulacyjne wygłosili obecni w Karniowie Goście: pan Maciejowi Michałowski, pani Halina Cimer, pani Małgorzata Doniec, pan Łukasz Palus, pani Aneta Caba oraz pan Krzysztof Krupiński.

Uroczystość otwarcia budynku nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Karniowie zakończył specjalnie na tą okazję przygotowany występ artystyczny dzieci i młodzieży, uczniów tejże szkoły, pod kierunkiem nauczycieli.

Zachęcamy do obejrzenia filmu dotyczącego nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Karniowie:

2022-05-05