OZE - bieżące informacje

Informujemy, iż w ramach przygotowań do programu mającego umożliwić pozyskania dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii, aktualnie na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca przeprowadzane są przeglądy nieruchomości w celu wykonania analizy technicznych możliwości montażu poszczególnych instalacji OZE.

Mieszkańcy naszej gminy podpisali ok. 670 umów na przeprowadzenie tego typu usługi. Aktualnie wykonano około 50 przeglądów w zakresie 120 instalacji OZE. Całość prac winna zakończyć się do 30 kwietnia bieżącego roku.

Przypominamy, iż ww. przeglądy nieruchomości, realizowane są pod względem możliwości zastosowania odnawialnych źródeł energii w konkretnych budynkach i lokalizacjach.

Analizy zawierają:

-określenie technicznych wymogów dotyczących doboru właściwych komponentów instalacji OZE
-weryfikację możliwej do zainstalowania mocy paneli fotowoltaicznych
-prognozę ilości wyprodukowanej energii elektrycznej
-obliczenie faktycznego zapotrzebowania na moc elektryczną i cieplną budynku
-wytyczne dotyczące ustawienia paneli względem stron świata
-analizę zacienienia powierzchni dedykowanej do posadowienia instalacji

2023-02-24