Parkingi "Parkuj i jedź" w Baranówce i w Łuczycach

Przy stacjach PKP w Baranówce i w Łuczycach wybudowane zostały parkingi gdzie można bezpiecznie pozostawić samochód i skorzystać z dalszej jazdy koleją. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z tego ekologicznego, alternatywnego środka komunikacji.

Projekt realizowany w formule Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Stowarzyszenia Metropolia Krakowska pełniącego funkcję związku ZIT. Projekt dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020; Działanie 4.5 Niskoemisyjny transport miejski; Poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski – ZIT.

85 % kosztów budowy parkingów pokrywa fundusz pomocowy Unii Europejskiej (EFRR) tak, że udział budżetu gminy wynosi zaledwie 15 %.

W 2019 roku w ramach projektu budować będziemy kolejne parkingi: w centrum gminy oraz przy stacjach PKP w Goszczy i Zastowie.

Parking w Baranówce

Parking w Łuczycach